Peach – całkiem inna sieć społecznościowa

Magiczne słowa i coś jeszcze, czy Peach będzie przykładem sieci społecznościowej, z której ludzie będą korzystać?

Peach - social media

Nowy serwis społecznościowy Peach, to najnowszy produkt Doma Hofmannza – założyciela Vine. Peach jest bardzo prostą i bezpłatną aplikacją mobilną na iOS-a, która pozwala użytkownikom udostępniać krótkich aktualizacji podobnych do tych znanych z Twittera. Różnica polega na tym, że używając specjalnych poleceń, podobnie jak w Slack, możemy udostępniać pogodę, muzykę, którą słuchamy, własne GIF-y, wideo, linki, procent baterii naszego urządzenia (jak ktoś lubi) a nawet liczbę kroków, jakie zrobiliśmy danego dnia.

Aplikacja Peach podobnie jak Slack posiada „magiczne słowa” – specjalne komendy, które otwierają możliwość do zabawy ze znajomymi.

Zobacz także: Jak włączyć animowane filtry w aplikacji Snapchat?

Wpisanie komendy „SHOUT” wielkimi literami pozwala dodać Emoji na kolorowym tle lub na tle zdjęcia (aby dodać zdjęcie jako tło należy przytrzymać suwak zmiany koloru). „Draw” pozwala odręcznie rysować i wysłać rękodzieło, „Song” identyfikuje piosenkę, którą aktualnie słuchasz, dodając automatycznie link do Apple Music lub Spotify. Inne komendy to np „weather”, „move”, „rate”. Spróbuj odkryć wiele więcej magicznych słów, a gdy zabraknie CI inspiracji możesz wybrać żarówkę z podpowiedzią w polu wpisywania aktualizacji.

Zrzuty ekranu z aplikacji Peach na iPhone'a

Aplikacja ma też własną stronę internetową Peach.cool, na której nie ma nic oprócz logo, kilku screenów aplikacji i linku do sklepu App Store.

Czy nowa aplikacja społecznościowa zastąpi Twittera i Facebooka? Chyba nie, zwłaszcza, że ​​jest ona dostępna tylko na iOS-a, przynajmniej na razie, a wiele osób zakłada już konta z nazwami sławnych osób :) Może to będzie dobra zabawa na kilka chwil, a może znajdzie swoich zwolenników, jak Snapchat?

W aplikacja nie można na razie wpisać prawidłowego polskiego numeru telefonu, więc przeszukanie kontaktów z książki adresowej iPhone’a może być w naszym kraju trochę utrudnione.

Aplikację Peach — a space for friends na iPhone’a pobierzesz z App Store’a:

Pobierz aplikację Peach w sklepie App Store