Netflix już dostępny w Polsce!

Serwis streamingowy Netflix od dzisiaj dostępny jest także dla polskich widzów, konkurencja serwisów VOD rośnie i dobrze!

Netflix dostępny w Polsce!

Dzisiaj podczas konferencji na targach CES 2016, Netflix oficjalnie poinformował o wejściu na rynek polski. Po wielu latach spekulacji i zeszłorocznych zapowiedzi wreszcie normalnie będziemy mogli korzystać z największego serwisu VOD na świecie.

Pod adresem netflix.com nie ma już informacji, że poinformujemy Cię, gdy serwis będzie dostępny w Twoim kraju, ale otwieramy normalną stronę serwisu, na której można dokonać rejestracji. Strona jest jeszcze w angielskiej wersji językowej, ale zapewne lada moment to się zmieni. Podobnie z aplikacjami mobilnymi na iOS-a i Androida oraz Apple TV jeszcze nie mają pełnych funkcjonalności, ale można je już zainstalować na swoich smartfonach i tabletach – linki do aplikacji znajdziesz w dalszej części artykułu. Należy zaznaczyć, że dostępność serwisu Netflix w Polsce została włączona dopiero dzisiaj i pewne techniczne kwestie mogą chwilę potrwać.

Dyrektor generalny Netflixa Reed Hastings poinformował na dzisiejszej konferencji, że w 4. kwartale 2015 roku użytkownicy usługi Netflix obejrzeli 12 miliardów godzin materiałów wideo w serwisie. W całym 2015 roku spędzili natomiast 42,4 mld godzin na streamingu treści z Netflixa. Rok wcześniej czas spędzony na oglądaniu VOD w Netflixie wyniósł 8,25 mld godzin.

Netflix istnieje od 2007 roku i jest obecnie dostępny w ponad 190 krajach na świecie, a dzisiaj został udostępniony w 130 nowych krajach, w tym w Polsce. Streaming dostępny jest w 17 językach. Serwis ma 70 milionów użytkowników, którzy każdego dnia oglądają w sumie 125 milionów godzin materiałów wideo.

Netflix w Polsce (Reed Hastings CES 2016)
Reed Hastings

Hastings przypisuje wzrost oglądalności kilku czynnikom: przede wszystkim prędkość internetu jest coraz szybsza, co sprawia, że dużo łatwiej strumieniować wideo nawet na smartfonach i tabletach przez aplikację mobilna. Urządzenia mobilne są także coraz lepsze i inteligentniejsze, tańsze i bardziej powszechne.

Netflix jako pierwszy zaczął udostępniać swoim abonentom wszystkie odcinki serialów na raz, dzięki czemu użytkownicy sami decydują co i kiedy będą oglądać, oraz od którego odcinka zaczną – choć warto zacząć od pierwszego :)

Cena dostępu do serwisu Netflix w Polsce

Cena miesięcznej subskrypcji w Polsce jest taka sama jak w Stanach Zjednoczonych tyko ż w euro :) Podstawowy abonament miesięczny Basic kosztuje 7,99 euro (ok. 35 zł) i daje dostęp do całej bazy filmów, seriali i programów ale w jakości SD. W planie Basic, można w tym samym czasie oglądać filmy na jednym urządzeniu. Jeśli chcemy oglądać coś innego na dwóch urządzeniach jednocześnie np. na tablecie i apple TV, należy wybrać abonament Standard (9,99 euro/mies.) lub Premium (11,99 euro/mies.). Te dwa wyższe plany abonamentowe dają nam dostęp także do filmów w jakości HD wprzypadku Standard lub HD i Ultra HD w przypadku Premium.

Może warto chwilę poczekać aż serwis zostanie całkowicie spolszczony i być może pojawią się specjalne oferty w związku z akcją promocyjną w Polsce? Jeśli chcesz skorzystać już teraz z miesiąca próbnego, możesz zarejestrować się na stronie, podpinając kartę kredytową podczas rejestracji konta.

W serwisie znajdują się filmy z polskim lektorem oraz napisami – pełną listę filmów z polskimi napisami znajdziesz pod tym adresem, po zalogowaniu serwisu.

Aktualizacja: Aplikacje mobilne na iOS-a, Androida i Apple TV można już śmiało instalować, natomiast wciąż są jeszcze problemy niektórymi funkjonalnościami, takimi jak włączanie polskich napisów oraz lektora.

Plany miesięcznego abonamentu serwisu Netflix (subskrypcji)
Plany miesięcznego abonamentu serwisu Netflix w Polsce

Aplikację mobilną serwisu na iPhone’a i Pada oraz smartfony i tablety z systemem Android pobierzesz za darmo, klikając na poniższe przyciski do sklepów App Store i Google Play.

Pobierz Netflix ze sklepu App StorePobierz Netflix ze sklepu Google Play

Pełna listę krajów, których dostępna jest usługa znajdziesz na tej stronie.

Mapa dostępności Netflixa na świecie
Mapa dostępności Netflixa na świecie

źródło: informacja prasowa Netflix – Netflix Is Now Available Around the World