Netflix wkrótce dostępny w Polsce

Serwis Netflix oficjalnie informuje na swojej stronie internetowej, że już wkrótce będzie dostępny w Polsce.

Netflix wkrótce będzie dostępny w Polsce.

Serwis Netflix to największa wypożyczalnia filmów DVD na świecie. Dzięki stałej opłacie miesięcznej w usłudze Netflix można wypożyczyć i obejrzeć dowolny film, serial lub program telewizyjny i obejrzeć online na swoim tablecie, smartfonie i komputerze.

Obecnie usługa dostępna jest w 40 krajach na świecie, między innymi w Ameryce Południowej i Północnej (m.in. Stanach Zjednoczonych, Kanadzie) Wielkiej Brytanii, Austrii, Niemczech, Francji, Danii, Szwecji, Szwajcarii, Norwegii, Finlandii, Luksemburgu, Irlandii, Holandii a od początku 2015 roku w Australii i Nowej Zelandii.

W zeszłym roku pojawiły się pierwsze informacje o wejściu usługi do Polski, a już dzisiaj na stronie netflix.pl (przekierowanie na stronę netflix.com/pl/) widnieje informacja o tym, że usługa już wkrótce będzie dostępna w Polsce (oryg. komunikat: We’ll be available in Polska soon. Enter your e-mail & we’ll let you know when Netflix is available. i grafika powyżej). W polu formularza można zostawić swój adres e-mail, żeby zostać poinformowanym o uruchomieniu usługi.

Firma Netfilx powstała w 1997 roku w Kalifornii i początkowo działała jako wypożyczalnia filmów DVD. Obecnie Netflix to głównie telewizja internetowa i usługa strumieniowania różnego rodzaju wideo, z której korzysta ponad 48 milionów użytkowników z ponad 40 krajów.

Czy Netflix ma szansę podbić polski rynek? Jeśli oferta filmów i seriali nie będzie okrojona, a ceny abonamentów będą korzystne to sukces gwarantowany. My nie możemy się doczekać!

Oficjalna aplikacja mobilna Netflix nie jest jeszcze dostępna w polskim sklepie App Store natomiast można zobaczyć w sklepie Google Play tutaj. Oczywiście poinformujemy Was, gdy usługa zostanie uruchomiona i będzie można z niej korzystać – na pewno będzie głośno!

źródło: Netflix