Ubiquity odbędzie się w styczniu 2016 r.

Konferencja Google’a Ubiquity dla programistów, poświęcona internetowi przedmiotów, odbędzie się w styczniu 2016 roku.

Ubiquity 2016 (konferencja Google)

Internet przedmiotów (IoT – z ang. Internet of Things) staje się coraz bardziej popularny. Nie dziwi więc fakt, że tacy giganci jak Google poświęcają mu coraz więcej uwagi. Bowiem połączenia do sieci urządzeń codziennego użytku ma ogromny potencjał.

Google ma już kilka własnych technologii, w tym Brillo i Weave. Google zapowiedziało na konferencji I/O 2015, że chce zorganizować duże wydarzenie dla programistów związanych z tematami IoT. W dniach 11-12 stycznia 2016 roku w San Francisco odbędzie się konferencja Ubiquity – Beyond the Internet of Things. Już dziś można przejrzeć agendę oraz bezpłatnie zarejestrować się na wydarzenia.

Podczas konferencji poruszone zostaną takie tematy jak: Brillo i Weave’em, Android Wear, Beacony, Google Cast, Android YV i Android Auto. Jest też zapowiedziana ciekawa sesja na temat projektu Tango. Harmonogram wraz z listą prelegentów (głównie inżynierowie i deweloperzy Google’a) został opublikowany na stronie wydarzenia: ubiquity.withgoogle.com

Google od dawna jest gospodarzem szczytu dla programistów Chrome’a i twórców stron internetowych, w tym roku zorganizowano także pierwszą konferencję dla deweloperów Androida. Dla programistów są to znacznie bardziej przydatne wydarzenia, lepsze niż I/O, ponieważ mają kontakt z Googlersami, którym mogą zadawać szczegółowe pytania problemowe.

Konferencję Ubiquity będzie można także oglądać online na stronie Livestream wydarzenia. Wcześniej należy wypełnić formularz ontaktowy.

źródło: Google Ubiquity 2016