Miliardowy kurs Uberem

Z usług firmy Uber skorzystało już bardzo wielu mobilnych klientów, a w Wigilię odbył się miliardowy kurs tego przewoźnika.

Miliardowy kurs Uberem

Popularny przewoźnik Uber, którego aplikacja mobilna i usługi podbijają świat, ogłosił na swoim blogu, że w Londynie w Wigilię Bożego Narodzenia odbył się miliardowy już kurs.

Wyjątkowym  pasażerem był Marvin a kierowcą Ubera Ara. Kurs odbył się niebieską Hondą Insight Hybrid, w usłudze uberX, z London Fields, Hackney do Hoxton i kosztował 5 £. To może wydawać się głupie, że firma chwali się miliardowym przejazdem, ale to także kolejny sposób na promocję marki. Szczęśliwy pasażer otrzymał roczne darmowe przejazdy Uberem, a kierowca wycieczkę do wybranego miasta, w którym jeżdżą kierowcy Ubera. Jednocześnie firma podziękowała także wszystkim swoim 999 999 999 pasażerom :)

Zobacz także:

Dodatkowo firma przekaże także darowiznę dla organizacji charytatywnej Hackney Pirates, skąd rozpoczęła się miliardowa podróż taksówką Ubera. Hackney Pirates rozwija umiejętności czytania i pisania, zaufania i wytrwałości młodych ludzi w wieku 9-12 lat z całej dzielnicy Hackney.

Uber w liczbach

  • Pierwsza przejażdżka Uberem odbyła się 1 czerwca 2010 roku w San Francisco.
  • Miliardowy kurs odbył się 24 grudnia 2015 roku – czyli pięć i pół roku od startu usługi.
  • W grudniu 2014 roku, firma poinformowała, że realizuje około miliona przejazdów dziennie, co dało 140 mln przejazdów w całym 2014 r.
  • W Polsce Uber zaczął jeździć od 19 sierpnia 2014 roku, kiedy to odbył się pierwszy kurs w Warszawie.
  • Obecnie firma działa w ponad 300 miastach w 68 krajach.
  • Uber wyceniony jest na 62,5 mld euro – to drugi po Xiaomi najcenniejszy startup na świecie!

źródło: Global Uber Newsroom – One in a Billion