System Android „Brillo” od Google’a dla Internetu rzeczy

Google podobno jest gotowe do uruchomienia systemu „Brillo” przygotowanego specjalnie dla Internetu przedmiotów (IoT).

Google Brillo Internet of Things
Według doniesień z serwisu The Information, Google pracuje nad nowym systemem operacyjnym zaprogramownym dla mniejszych urządzeń z serii inteligentnych urządzeń dla domu (IoT). Obecne wersje systemu Android pracują na urzadzeniach z co najmniej 512 MB pamięci, dlatego też specjalna edycja systemu Android o nazwie kodowej „Brillo” miałaby działać na urządzeniach o małej mocy z zaledwie 32 lub 64 MB pamięci RAM.

W zeszłym roku Google wydało system Android Wear, Android TV oraz Android Auto, stąd też dobrym pomysłem jest dążeniem firmy do stworzenia ujednolicenia oprogramowania dla wszytskiego, co podłączone jest do internetu i prądu. Najnowsze oprogramowanie może być wydane pod markę Android i na swój cel brałoby proste urzadzenia, które mamy w domu, takie jak na przykład inteligentne żarówi, termostaty i lodówki.

W informacji czytamy także, że oprogramowanie ma być wydane niezależnie od oczekiwanego w tym roku Androida M.  Być może Google zaprezentuje Brillo w przyszłym tygodniu na konferencji dla deweloperów Google I/O 2015.

źródło: 9TO5Google via The Information