Co zrobić, gdy iPhone sam się wyłącza?

Zobacz jak naprawić problem, jeśli Twój iPhone przypadkowo się wyłącza lub restartuje, nawet gdy jest wystarczająco naładowany.

Co zrobić, gdy iPhone sam się wyłącza

Jeśli Twój iPhone przypadkowo się wyłącza, nawet gdy jest wystarczająco naładowany, to nie jesteś sam.

Zobacz także: Błąd „2 grudnia” systemu iOS 11.1.2 – jak go naprawić?

Problemem nie jest powszechny, ale liczba zapytań na stronach Apple Support Communities (np. wątek: iPhone 5 with iOS 7 randomly shuts off) świadczy o tym, że problem istnieje głównie wśród posiadaczy iPhone’a 5.  Oto kilka rozwiązań problemu wyłączającego się iPhone’a, które możecie spróbować wykonać, aby go naprawić.

1. Zresetuj iPhone’a

Jedną z pierwszych rzeczy, które należy zrobić, jeśli masz problem z iPhone’em, to wykonać twardy reset telefonu.

Można to zrobić przez naciśnięcie i przytrzymanie jednocześnie przycisku Home i wyłączania przez co najmniej 10 sekund. Nie zwalniaj przycisków, aż pojawi się logo Apple. Przed wykonaniem resetu, należy powyłączać wszystkie programy – naciśnij dwa razy przycisk Home i przesuwając palcem do góry wyłącz wszystkie otwarte aplikacje. Zobacz na poniższym filmie, jak wykonać twardy reset.

How to Restart and Reset your iPhone

2. Zaktualizuj system mobilny iOS do najnowszej wersji

Jeśli nie zostało to jeszcze zrobione, należy zaktualizować iPhone’a do najnowszej wersji oprogramowania iOS. Niektórzy nawet po aktualizacji systemu iOS wciąż borykają się z problemem wyłączania się iPhone’a. Aby zastosować tę aktualizację over-the-air (OTA), należy wejść w Ustawienia > Ogólne > Uaktualnienia, lub podłączając iPhone’a do komputera przez program iTunes.

3. Podłącz iPhone’a do ładowarki

Jeśli twardy reset i aktualizacja systemu nie pomogły, podłącz iPhone’a do ładowarki. Jeśli iPhone się nie ładuje, to prawdopodobnie bateria telefonu może być uszkodzona. Możesz spróbować przywrócić iPhone’a do ustawień fabrycznych, aby zobaczyć, czy to pomoże. Ale jeśli problem powraca, należy skontaktować się ze sklepem w którym kupiliśmy iPhone’a lub z którymś z autoryzowanych centrów serwisowym firmy Apple, aby wymienić baterię lub samego iPhone’a.

4. Przywracanie iPhone’a

W ostateczności, jeśli twardy reset lub uaktualnienie do najnowszej  wersji iOS-a nie pomogły, należy wykonać przywracanie iPhone’a do ustawień fabrycznych.

źródło: iPhoneHacks: Does your iPhone randomly shut off? Here’s How to Fix it