TravelbyArt – zwiedzaj Paryż śladami znanych artystów

TravelbyArt to nowa aplikacja mobilna na iPhone’a, która pozwala odkryć Paryż oczami legendarnych artystów, pisarzy, piosenkarzy i kompozytorów XX wieku.

TravelbyArt

Aplikacja TravelbyArt to bardzo ciekawy polski projekt niestandardowej aplikacji turystycznej. Nie znajdziecie w niej suchych opisów wydeptanych tras turystycznych! W aplikacji poświęconej Paryżowi znajdziecie dwadzieścia starannie zaprojektowanych tras, które ujawniają ważne miejsca w życiu takich artystów jak Ernest Hemingway, Pablo Picasso i Edith Piaf.

Aplikacja TravelbyArt wskaże Wam kilkadziesiąt ciekawych miejsc w Paryżu, w których studiowali, mieszkali i pracowali znani artyści. Będziecie mogli odwiedzić restauracje i bary, gdzie jedli i spotykali się z przyjaciółmi. Każde miejsce ma swoją własną, hipnotyzującą historię. Opisy zostały wzbogacone treściami multimedialnymi, w tym fragmentami książek, znanych dzieł sztuki oraz archiwalnymi fotografiami. Ponadto, aplikacja pozwala użytkownikom poznać historie artystów dzięki opcji chronologicznego zwiedzania według najważniejszych dat z życia artystów, nawet jeśli nie dotyczą samego Paryża.

Do korzystania z aplikacji za granicą nie potrzebujecie połączenia z internetem. W aplikacja znajdziecie ponadto mapy w trybie offline i wskazówki dotyczące środków lokomocji. Całość jest bardzo starannie wykonana, zarówno pod kątem merytorycznym jak i graficznym – miło mieć w telefonie taki przewodnik. Jeśli jesteście fanami Hemingwaya, Picassa albo Piaf, to jest to pozycja obowiązkowa!

Pracujemy bez wytchnienia, aby aplikacja TravelbyArt była najlepsza aplikacją turystyczną na telefon. To unikalne podejście, aby zwiedzać śladami wielkich artystów, pozwala poznać Paryż z zupełnie innej strony/ Mam nadzieję, że ten sposób zwiedzania będzie atrakcyjny nie tylko dla fanów Hemingway czy Picasso, ale także dla wszystkich zainteresowanych współczesną kulturą – mówi Beata Misiewicz, założycielka i pomysłodawczyni TravelbyArt.

TravelbyArt - screeny aplikacji
TravelbyArt – screeny aplikacji

Cechy aplikacji TravelbyArt

  1. PODRÓŻ – Zapomnij o Paryżu, jaki znasz z pocztówek i przewodników turystycznych. Odkryj zapierające dech w piersiach historie i sekretne miejsca ludzi, którzy mieszkali w Paryżu i mieli wpływ na kulturę nowoczesną.
  2. HISTORIA – Przenieś się w czasie, aby oddychać zakurzonym powietrzem z 19. i 20. wieku, wyobraź sobie miasto takim, jakie było podczas, gdy tworzone były największe dzieła sztuki.
  3. LUDZIE – Hemingway, Picasso, Piaf i inni – zwiedzaj Paryż ze specjalnie opisanymi wycieczkami pokazującymi codzienne życie sławnych ludzi. Poznaj ich codzienne życie w Mieście Świateł.
  4. MIASTO – Spójrz na znane miejsca w Paryżu w inny sposób. Spaceruj po Tuileries pijąc drinka jak Modigliani lub sprawdź gdzie śpiewała Piaf. Aplikacja pokaże Ci wszystkie te miejsca.
  5. SZTUKA – przekonaj się, gdzie powstawały znane: książki, wiersze, obrazy, muzyka i filmy.
  6. PODRÓŻUJ ŚLEDZĄC SZTUKĘ z aplikacją TravelbyArt

TravelbyArt

Jak zapowiada twórczyni aplikacji, Beata Misiewicz, jeszcze w tym roku pojawi się wersja aplikacji na iPada oraz wydanie w postaci ebooka. Niestety póki co nie wiadomo kiedy użytkownicy Androida będą mogli z niej skorzystać.

Twórcy zapowiadają również kilka niespodzianek oraz rozbudowanie aplikacji poświęconej Paryżowi o nowe funkcje i nowych bohaterów. Mają pojawić się wycieczki śladami Fitzgeralda Prousta i Modiglianiego, oraz jeszcze jeden zbiorowy temat z wieloma nowymi gośćmi – podobny do obecnych kawiarni.

Mamy również nadzieję, że wkrótce pojawią się kolejne edycje aplikacji TravelbyArt dla innych europejskich miast, bo jest co zwiedzać :)

TravelbyArt - cechy aplikacji

 

TravelByArt iPhone app – follow the steps of Hemingway, Picasso and others in Paris

Aplikację TravelbyArt na iPhone’a można pobrać za darmo z App Store’a, klikając na poniższy przycisk. Dla każdego z bohaterów mamy do dyspozycji jedną darmową wycieczkę. Aby uzyskać dostęp do pełnej wersji i więcej niż jednej wycieczki, musimy zapłacić 2,69 euro za wycieczkę lub 8,99 euro za wszystkie dostępne w aplikacji. Płatność możliwa za pomocą płatności wewnątrz aplikacji, kartą powiązaną z kontem w App Storze. Aplikacja dostępna jest w języku angielskim.

Miłego zwiedzania Paryża!

Pobierz w App Store

źródło: informacja prasowa