Snapchat 6.0 z funkcją „Snapchat Stories”

Snapchat, czyli obrazkowa forma komunikowania się, teraz z 24-godzinną osią czasu.

SnapChat_6

Snapchat opublikował nową wersję swojego klienta na iOS-a i Androida. Aplikacja w wersji 6.0 przynosi tylko jedną nową ale ważną funkcję, którą twórcy nazwali „Snapchat Stories”.

Zobacz także:

Najlepszym sposobem na opisanie tej funkcji jest porównanie do osi czasu Facebooka. Wpisy w Snapchacie są zasadniczo aktualizacją statusu, którą można przekazać znajomym, przy użyciu zdjęć… Ta forma komunikowania jest coraz bardziej popularna szczególnie wśród młodych ludzi, którzy nie korzystają już z Facebooka. Podobne funkcje i sposób komunikacji oferuje Vine oraz Instagram. Jednak w Snapchacie udostępniamy nasz obrazkowy wpis określonej osobie lub grupie znajomych, przez ustalony czas (maksymalnie 24h). Odczytanie „wiadomości” polega na dłuższym przytrzymaniu ekranu. Wiadomość znika bezpowrotnie po odczytaniu. Do teraz – nowa funkcja Snapchat Stories pozwala tworzyć oś czasu, na której znajomi mogą podejrzeć wszystkie zdjęciowpisy z ostatnich 24 godzin, nieograniczoną liczbę razy.


snapchat 6.0

Informacja o nowej wersji Snapchata 6.0:

Snapchat Stories pozwala dodawać wpisy, tworząc oś czasu. Po zaktualizowaniu Snapchata, oś czasu żyje do 24 godzin, zanim zniknie, robiąc miejsce dla nowych wpisów. Oś czasu ciągle się zmienia, pokazując chronolicznie dodane statusy z ostatniej doby. W programie widzimy również listę, wszystkich, którzy obejrzeli naszą snapchatową historię.

Nowa funkcja jest dostępna poprzez przytrzymanie palca na nazwie kontaktu. To uruchamia strumień wpisów każdego, kto dodał zdjęcia w ciągu ostatnich 24 godzin.

Myślę, że idea wprowadzonia historii w programie jest koniecznością. Zobaczymy jak zareagują i wykorzystają tę funkcje użytkownicy? Snapchat zaczyna wyglądać coraz bardziej jak Facebook w swoich początkach, zanim zniszczyły go reklamy.

Seria 3 filmów promujących nową funkcję:

feat. Goldroom

feat. Smallpools

feat. Guards

Nową wersję programu na urządzenia działające pod Androidem i iOS-em pobierzecie ze sklepu Google Play oraz App Store’a.

Dostepne w App Store

Obserwuj

Łukasz Majchrzyk

redaktor mobiRANK.pl
Od 2005 roku zajmuje się komunikacją internetową i e-marketingiem, pasjonat urządzeń mobilnych i nowych technologii. Dołącz do moich kręgów na Google+ .
Obserwuj
 • 122334

  Jak mogę sprawdzić kto mnie obserwuje? Przed aktualizacją mogłam, a teraz nie widzę takiej opcji

 • blablalb

  Wątpie ,że ktoś mi odpowie ale zapytam,
  ” W programie widzimy również listę, wszystkich, którzy obejrzeli naszą snapchatową historię.” Jak sprawdzić czy ktoś oglądał moją historie, bo jak wrzucam pojedyncze zdjecie to się zgodzę dostaje informacje ,że ktoś odczytał mój snap.
  Pojedyncze zdjecia tworzą historie, wiec jak ktoś mi nie wyśle snapa to czy i tak zobacze jego wszystkie zdjęcia na historii?
  Bo od momentu kiedy dodane historie dostaje mniej snapów. I jak sprawdzić kogoś best friends (czyli najczęsciej snapowanych)