Vimeo słucha użytkowników i przywróci wyszukiwanie!

Vimeo wypuściło całkowicie odnowioną wersję swojej aplikacji pod iOS-a 7, z okrojoną funkcjonalnością… Teraz przywraca funkcje.

Vimeo

Vimeo to jeden z moich ulubionych serwisów do przeglądania i zamieszczania filmów także z telefonu komórkowego. W iOS 7 dodano nawet możliwość zintegrowania konta Vimeo i dzielenia się prosto z poziomu systemu.  Jednak wraz z pojawieniem się nowej wersji aplikacji mobilnej serwisu na urządzenia działające pod iOS-em 7 użytkownicy zaczęli protestować i krytykować podejście firmy.

Wcześniejsza wersja oferowała wiele funkcji, które dostępne były w przeglądarkowej wersji serwisu. Update aplikacji pozbawił jej podstawowych funkcjonalności, od prostego edytora zamieszczanych filmów po uwaga… wyszukiwarkę! Testując najnowszą wersję poświęciłem sporo czasu na odnalezienie m.in. właśnie wyszukiwarki. Jej brak, podobnie jak innych funkcji, był dla mnie całkowicie niezrozumiały. Sądząc po komentarzach i głosach w internecie (w tym na blogu Vimeo), nie tylko ja miałem z tym problem, uff. To nie mogło pozostać niezauważone przez twórców i już zapowiadają przywrócenie funkcji wyszukiwania w wersji 4.0.3 aplikacji, jednocześnie dziękując za wspaniały feedback :-)

(aktualizacja: wyszukiwanie zostanie przywrócone w wersji 4.0.4 Vimeo na iPhone’a)

Vimeo iTunes

Miejmy nadzieję, że oprócz pięknego wyglądu i łatwiejszego sposobu nawigowania w nowej aplikacji Vimeo pod iOS-a, doczekamy się szybkiego powrotu pozostałych funkcjonalności, które sprawiały, że apka była godną alternatywą dla YouTube’a.

Użytkownicy urządzeń z Androidem póki co mogą nie obawiać się zmian, ale nieuniknione jest również przeniesienie „dobrych praktyk” także i na tę platformę. Ufam, że dopiero wtedy, gdy wrócą wszystkie utracone opcje.

Zobaczcie jak prezentuje się nowa wersja Vimeo pod iOS-em 7

https://youtu.be/198N4Vcx7Oo

Aplikację możecie pobrać z App Store’a i sklepu Google Play.

Dostepne w App Store