iTunes Radio w nowych krajach na początku 2014 roku

Bloomberg donosi, że z początkiem 2014 roku  iTunes Radio ma być dostępne m.in. w Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Nowej Zelandii.

iTunes Radio 2014

Apple pracuje nad uruchomieniem usługi muzycznej iTunes Radio w Wielkiej Brytanii, Kanadzie i innych krajach na początku 2014 roku. Serwis, który miał swoją premierę w zeszłym miesiącu, obecnie dostępny jest tylko w USA.

Firma z Cupertino prawdopodobnie nabyła niezbędne licencje od wytwórni do podjęcia ekspansji na kolejne rynki, aby podjąć walkę z Pandorą i innymi konkurentami w pozostałych krajach. Oprócz Wielkiej Brytanii i Kanady, usługa ma być uruchomiona również w Australii, Nowej Zelandii i krajach skandynawskich na początku 2014. Apple planuje udostepnić iTunes Radio w 100 krajach do końca 2015 roku. Kiedy usługa bedzie dostępna w Polsce? Tego niewiadomo, choć sądząc po wdrażaniu choćby iTunes Matcha, nie będziemy w pierwszym rzucie.

Choć obecne statystyki nie są znane, to uważa się, że ponad 11 milionów ludzi wypróbowało iTunes Radio w ciągu pierwszych pięciu dni od uruchomienia serwisu.

Więcej o usłudze przeczytacie na stronach Apple’a.