W „Peridot” będziesz mógł dotknąć wirtualnego Dota!

Gra „Peridot” świętuje swoje pierwsze urodziny. Z tej okazji, studio Niantic ujawnia przełomowe doświadczenie oparte na rzeczywistości mieszanej (mixed reality) o nazwie „Hello, Dot”. Od teraz możesz bawić się z wirtualnym Dotem, brać go na ręce i przytulać.

„Peridot” – Hello Dot

Doświadczenie Hello, Dot w grze Peridot wzoruje się na najlepszych elementach tradycyjnej opieki nad zwierzętami domowymi i ożywia je za pomocą magii rzeczywistości mieszanej. W tej immersyjnej przygodzie gracze będą w stanie nie tylko w pełni podziwiać wizualną stronę Dotów, ale przede wszystkim rozwiną z nimi bliską więź. Możliwe stanie się np. podniesienie swojego Dota na ręce i podrzucenie go w górę, a potem złapanie go z powrotem czy siedzenie na kanapie i przytulanie się do niego. Możliwości interakcji są prawie nieograniczone.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Możesz rozmawiać ze swoim wirtualnym zwierzakiem w „Peridot”

Posiadacze Meta Quest 3, mogą już teraz wypróbować to doświadczenie, pobierając aplikacje bezpośrednio z App Lab.

POV: Dotykasz Tamagotchi od Niantic

Od samego początku Peridot to gra wykorzystywana m.in. do odważnego eksperymentowania. Celem Niantic, gdy rok temu uruchomił Peridot na urządzenia mobilne, było wprowadzenie gry osadzonej w 100% AR (Augmented Reality), opartej na flagowej platformie firmy – Niantic Lightship i takich funkcjach, jak mapowanie w czasie rzeczywistym, okluzja czy segmentacja semantyczna. Pozwalają one na realistyczne i przekonujące wprowadzenie Dotów do naszego świata, które chociażby podczas spaceru rozpoznają to, co widzą.

Nasz zespół jest podekscytowany wyzwaniem, jakim jest wprowadzanie innowacji na zupełnie nowych platformach, wykraczających poza urządzenia mobilne. Uruchomienie “Hello, Dot” jest pierwszym krokiem w ewolucji serii Peridot i tylko przebłyskiem tego, co mamy nadzieję wnieść do różnych przestrzennych urządzeń komputerowych przyszłości. Czekam na dzień, w którym będziemy mogli zobaczyć Doty u naszego boku przez prawdziwe okulary AR. Będziemy nadal eksperymentować, aby wymyślić przyszłe treści i doświadczenia, które chcielibyśmy zobaczyć.

– mówi Asim Ahmed, Global Product Marketing Lead w Niantic

Warto podkreślić, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy gra Peridot została nagrodzona w kilku prestiżowych konkursach, takich jak: The Webby Awards (zwycięzca w trzech kategoriach), TOMMI Children’s Software Awards (3 miejsce) czy Vega Digital Awards 2024 (Platinum Winner w dwóch kategoriach).

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Peridot – Hello Dot