Możesz rozmawiać ze swoim wirtualnym zwierzakiem w „Peridot”

Niantic zaprezentował aktualizację „Peridot”, gry AR ze wsparciem Generative AI skupionej wokół Kropek, czyli wirtualnych stworków.

Peridot - rozmowa ze zwierzakiem (Generative AI)

Od teraz gracze, za pomocą głosu lub tekstu, mogą teraz wchodzić w interakcję z tymi postaciami, które eksplorują nasz świat poprzez ekran telefonu komórkowego. W listopadzie 2023 roku Niantic wprowadził Generative AI do gry Peridot. Od tego czasu wirtualne zwierzaczki, nazywane Kropkami, mają zdolność do uczenia się i interakcji z obiektami w naszym świecie – prawie tak jak prawdziwe zwierzęta.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Największa aktualizacja gry Peridot – ratuj Dzikie Kropki przed zieloną zarazą!

W najnowszej, marcowej, aktualizacji Peridot, Niantic wykorzystuje generatywną sztuczną inteligencję, aby umożliwić graczom „prowadzenie rozmów” ze swoimi Kropkami. Na przykład, gracze mogą poprosić za pomocą komendy głosowej lub tekstowej Kropki o wykonanie sztuczki „potrząśnij kuperkiem”, a Kropka odwróci się i potrząśnie kuperkiem w twoją stronę. Można też zapytać ją „Jak się czujesz?”, a ona odpowie emoji jedzenia, informując, że jest głodna.

Aktualizacja wykorzystuje dostosowaną wersję modelu językowego Meta’s Llama 2, wraz z własną biblioteką animacji stworzeń od Niantic i wkładem od użytkowników.  Korzystając z mowy lub tekstu, gra przekazuje dane wejściowe do procesora języka naturalnego znanego jako duże modele językowe (LLM), a LLM może następnie skłonić Kropki do reagowania w konkretny, realistyczny sposób.

Najnowsza wersja gry wprowadza nowe elementy rozgrywki, takie jak Feral Dots i Dot Levels. Wprowadzone zmiany pozwalają Kropkom demonstrować unikalne i zaskakujące reakcje po napotkaniu nowych obiektów, umożliwiające pełniejsze wspólne eksplorowanie otaczającego nas świata.  Peridot miał premierę w maju 2023 r. Jest pierwszą na świecie grą w pełni AR oraz  pierwszą, która wykorzystała generatywną sztuczną inteligencję wyłącznie w celu uczynienia uroczych e-stworzeń jeszcze bardziej urzekającymi.

Grę mobilną „Peridot” pobierzesz bezpłatnie ze sklepów App Store i Google Play:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Niantic