Gra mobilna „Peridot” jest już dostępna do pobrania

Gra mobilna „Peridot” to uroczy, napędzany sztuczna inteligencją symulator zwierzaka firmy Niantic.

„Peridot” od Niantic

Firma Niantic uruchomiła dziś Peridot – przełomową i całkowicie nowatorską grę będącą symulatorem zwierząt domowych, osadzonym w realnym świecie. Wzbogacono ją o magię rzeczywistości rozszerzonej i możliwości sztucznej inteligencji. Gra Peridot jest dostępna na całym świecie już dziś w sklepach App Store na iPhone’a i Google Play na urządzenia z systemem Android.

Peridoty: wyjątkowe, wirtualne stworzenia

Peridoty, czyli Kropki, to kapryśne, wirtualne stworzenia o unikalnym genotypie i niezwykłej świadomości otoczenia i środowiska. Obudziły się po wielowiekowej drzemce w świecie diametralnie różnym od tego, który znają, dlatego potrzebują Opiekunów, którzy się nimi zajmą.

Nawiążcie i pielęgnujcie głębokie więzi ze swoimi cyfrowymi zwierzątkami tak, jakby to były Wasze prawdziwe pupile. Możecie je głaskać, bawić się z nimi w aportowanie, uczyć ich sztuczek, odkrywać z nimi świat, przebierać je, robić im urocze zdjęcia oraz nagrywać filmy.

Odblokujcie sekrety genotypu Peridotów

Gdy Kropki urosną, Opiekunowie mogą połączyć siły, by wykluć nowe pokolenie Kropek i poszerzyć ich różnorodność gatunkową. 

Dzięki systemowi Perigenetics firmy Niantic wszystkie Kropki są proceduralnie generowane i posiadają unikalne DNA, co sprawia, że każda z nich wygląda inaczej. Liczba wariantów przewyższa liczbę gwiazd we wszechświecie lub ziaren piasku na wszystkich plażach Ziemi (2,3 × 10^24 – gdybyście się zastanawiali!).

„Peridot” od Niantic

 Stworzenia te wnoszą do naszego chaotycznego życia dawkę radości, zabawy i pocieszenia – to uczucie posiadania prawdziwego zwierzaka, ale z wykluczeniem bałaganu – mówi Ziah Fogel, dyrektor ds. produkcji w Peridot. Naszym celem było stworzenie przyjemnej dla oka gry, którą można zabrać ze sobą w podróż i która naprawdę przesuwa granice tego, co jest możliwe dzięki naszej platformie AR. Ponadto może zainspirować nową generację doświadczeń AR na urządzeniach mobilnych i przyszłym sprzęcie.

Z czasem gracze będą odkrywać nowe archetypy i rzadkie cechy charakteru podczas wykluwania się nowych Kropek. Każde stworzenie wyróżnia się wyjątkowym wyglądem, a niektóre z archetypów przypominają prawdziwe lub mityczne istoty, takie jak jednorożce, pawie, gepardy, barany lub yeti. W miarę upływu czasu oraz z okazji wydarzeń specjalnych dodawane będą kolejne cechy. Będziecie mogli także współpracować z innymi graczami, aby zebrać wszystkie archetypy i rzadkie cechy.

Współpraca z innymi opiekunami

W grze Peridot chodzi o nawiązywanie znajomości z innymi opiekunami w świecie rzeczywistym podczas tworzenia Kropek i opiekowania się z nimi. Opiekunowie mogą korzystać z Campfire – aplikacji społecznościowej Niantic – aby połączyć się z innymi w społeczności i wykluć nowe Kropki.

„Peridot” od Niantic

Peridot niesie za sobą technologię przyszłości do miejsc, w których ludzie spędzają czas. To przyjemna, odrobinę cudaczna gra polegają na opiekowaniu się zwierzątkami. Ale magia naprawdę dzieje się wtedy, gdy gracze łączą się ze sobą, aby wykluć nowe Kropki. Nie mogę się doczekać, aż świat zaludni się tymi wyjątkowymi, fantastycznymi zwierzakami. Każdy z nich jest wynikiem spotkania jednego człowieka z drugim człowiekiem. Mamy nadzieję, że gra Peridot pomoże nam wszystkim na nowo odkryć naszą nieco bardziej cudaczną stronę.

– opowiada Kellee Santiago, dyrektorka ds. produkcji w Niantic

Rewolucyjne AR: platforma Lightship firmy Niantic

Opracowana w całości przez Niantic gra Peridot jest obsługiwana przez platformę Lightship AR firmy Niantic. Dzięki temu udało się nam stworzyć tytuł, który w pełni korzysta z rzeczywistości rozszerzonej. Dzięki wieloletnim badaniom nad wizją komputerową i sztuczną inteligencją przełomowe rozwiązania, takie jak mapowanie w czasie rzeczywistym, okluzja przeszkód i segmentacja semantyczna, Peridoty mogą wchodzić w interakcje z rzeczywistym otoczeniem w niezwykle realistyczny sposób i z czasem stają się coraz inteligentniejsze.

Wasz Kropek rozpozna, gdzie jest kanapa, i rozgości się w domu na wieczorną drzemkę. Kropki potrafi nawet rozpoznać ekrany telewizorów i nie zawahają się powiedzieć, co o nich sądzą, zwłaszcza jeśli oglądanie telewizji koliduje z ich codziennym planem spacerów. Podczas eksploracji potrafią rozróżniać różne rodzaje terenu, takie jak ziemia, woda, trawa, piasek i beton, a także rozróżniać ludzi, zwierzęta, kwiaty i wiele innych, co pozwala na nowe doświadczenia w grze.

Przyszłość Peridot: wdrażanie sprzętu AR

Projektując Peridot, patrzymy w przyszłość. Gra jest dziś dostępna na urządzenia mobilne, jednak nasza długoterminowa wizja zakłada rozwinięcie platformy wirtualnego życia, która opierałaby się na sprzęcie do interakcji z rzeczywistością rozszerzoną, w tym okularów MR i AR.

Zrzuty ekranów z gry „Peridot”
Zrzuty ekranów z gry „Peridot”

Aby uzyskać więcej informacji na temat grze Peridot i być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami, odwiedzicie stronę internetową Peridot.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Niantic