Plinky to aplikacja umożliwiająca łatwe zarządzanie linkami

Były inżynier Twittera Joe Fabisevich, stworzył aplikację o nazwie Plinky, która ma na celu rozwiązanie tego problemu za pomocą nowego podejścia, w którym priorytetem jest dostosowywanie.

Ekrany aplikacji Plinky
Ekrany aplikacji Plinky

Dzisiejszy internet jest pełen fajnych stron internetowych, a niektóre z nich są tak interesujące i przydatne, że nic dziwnego, że ludzie chcą je zachować na przyszłość. Menedżery zakładek, aplikacje do notatek i usługi „czytaj później”, takie jak Pocket, doskonale nadają się do gromadzenia i organizowania linków, ale faktem jest, że na zbyt wielu platformach i aplikacjach znajduje się zbyt wiele linków, aby łatwo je śledzić.

Aplikacja Pinky dostępna jest na iPhone’y, iPady i komputery Mac firmy Apple. Umożliwia zapisywanie łączy do stron internetowych, aplikacji, filmów, zdjęć, a nawet sklepów z aplikacjami, Można je etykietować i organizować je w różnych folderach. Można dostosować te etykiety i foldery, a nawet sposób wyświetlania linków w aplikacji. Dodatkowo można wyszukiwać linki i przypinać je, aby mieć do nich łatwy dostęp.

Można łatwo ustawić aplikację jako ulubioną w menu Udostępnij, aby szybko udostępnić link z dowolnego miejsca — w przeglądarkach, innych aplikacjach, komunikatorach. Zapisanie łącza jest łatwe za pomocą kilku kliknięć. Podoba mi się także animacja zapisywania.

Aplikacja Plinky
Aplikacja Plinky

Fabisevich powiedział serwisowi TechCrunch, że do stworzenia aplikacji zainspirował go fakt, że wysyłał swojej narzeczonej mnóstwo linków – tweetów, artykułów, filmów i memów. Chociaż podobał jej się ten gest, uznała go za rozpraszający i poprosiła go, aby zachował niektóre z nich na później. To wtedy Fabisevich zaczął pracować nad Plinky.

Założyciel uważa, że ​​etosem aplikacji do przechowywania linków powinno być ułatwienie tego procesu. Zauważył, że aplikacje takie jak Pocket i Instapaper świetnie nadają się do czytania, ale łącza często zawierają filmy i zdjęcia, a te aplikacje mogą nie nadawać się dobrze do korzystania z multimediów.

Fabisevich stworzył także rozszerzenia dla przeglądarek Chrome, Safari i Firefox, a także integracje z czytnikami RSS Unread, iOS Shortcuts i Zapier. Dostępny jest również otwarty interfejs API, którego zewnętrzni programiści mogą używać do tworzenia integracji dla większej liczby powierzchni.

Rozszerzenia przeglądarek do Plinky
Rozszerzenia przeglądarek do Plinky

Darmowa wersja pozwala zapisać do 50 linków i utworzyć do pięciu etykiet i trzech folderów. Aby usunąć te limity, możesz zapłacić 3,99 USD miesięcznie lub 39,99 USD rocznie. Możesz też kupić dożywotni dostęp za 159,99 USD.

Pod względem funkcji Plinky wypada słabo w porównaniu z Raindrop, popularną aplikacją do tworzenia zakładek, która oferuje także aplikacje na Androida, Maca (Intel) i Windowsa. Raindrop oferuje więcej integracji, a jego bezpłatna warstwa pozwala zapisać dowolną liczbę linków i zakładek. Jednak Raindrop nie współpracuje dobrze z linkami do YouTube’a i App Store’a, ponieważ otwierają się one w przeglądarce w aplikacji, a nie przekierowują do aplikacji natywnej — Plinky rozwiązuje lepiej ten problem.

Plinky oferuje znacznie lepsze rozwiązanie niż zapisywanie linków za pomocą menedżera zakładek przeglądarki, biorąc pod uwagę, że łatwiej jest organizować linki w aplikacji za pomocą folderów i etykiet.

Fabisevich powiedział, że korzystał z Raindrop, ale chciał zbudować rozwiązanie, z którego każdy będzie mógł skorzystać. „Jak sami mówią, Raindrop jest «zaprojektowany dla kreatywnych, stworzony dla programistów»” – powiedział. „Chociaż podoba mi się to, będąc jednym i drugim, to bardzo mały odsetek ludzi, którzy odnieśliby korzyść z posiadania uniwersalnej skrzynki odbiorczej na swoje linki”.

„Od pierwszego zapisania linku w Plinky widać, że aplikacja spełnia swoje zadanie i nie przeszkadza. To inne podejście niż Raindrop, które wymaga od samego początku myślenia o kategoryzacji”.

Co dalej z Plinky?

W nadchodzących miesiącach Fabisevich chce stworzyć lepsze funkcje organizacyjne i dostosowywania aplikacji. Chce ułatwić użytkownikom importowanie linków z istniejących usług, takich jak GoodLinks, Raindrop i Pocket, gdzie mogą już mieć bibliotekę zakładek i wycinków.

Założyciel ma także na celu dodanie bezpiecznych folderów do zapisywania wrażliwych linków, możliwości czytania w aplikacji oraz możliwości dodawania przypomnień o linkach, które możesz chcieć przeczytać później. Chce także stworzyć natywną aplikację na Maca, ponieważ obecna to tylko aplikacja na iPada, która jest kompatybilna tylko z urządzeniami z macOS działającymi na własnych chipach Apple’a.

Zrzuty ekranów z aplikacji mobilnej Plinky
Zrzuty ekranów z aplikacji mobilnej Plinky

Sekcja pomocy aplikacji zawiera listę nadchodzących funkcji, na które użytkownicy mogą głosować. Funkcje, które zdobędą najwięcej głosów, zostaną utworzone jako pierwsze.

W dłuższej perspektywie Fabisevich chce zbudować bardziej spersonalizowane przepływy pracy w celu zapisywania linków i ustalania ich priorytetów, a także zapewniać lepsze doświadczenie wyszukiwania.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Plinky App | TechCrunch