Nowy pasek i tapety Apple Pride 2024 są skąpane w neonach

Apple przygotowało dla społeczności LGBTQ+ nową kolekcję Pride – pleciony pasek Solo Pride Edition, tarczę zegarka oraz dynamiczne tapety na iPhone’a i iPada.

Apple Pride Collection: tapety na iPada i iPhone'a oraz tarcza i pasek Pride Edition 2024 dla Apple Watcha
Apple Pride Collection: tapety na iPada i iPhone’a oraz tarcza i pasek Pride Edition 2024 dla Apple Watcha

Najnowszą opaską Apple składającą hołd społeczności LGBTQ+ jest jaskrawo fluorescencyjna pleciony pasek Solo Pride Edition – jednoczęściowa pleciona opaska Apple, która rozciąga się na nadgarstku noszącej ją osoby. Opaska będzie dostępna w cenie 99 dolarów w sklepach Apple’a lub sklepie internetowym firmy od 22 maja w USA i Kanadzie, a w innych krajach od 23 maja 2024 roku.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Pasek Pride Edition do Apple Watcha promujący LGBTQ+ od 24 maja!

Nowy pasek Pride Edition 2024 będzie dostępny w rozmiarach 41 mm i 45 mm, dzięki czemu będzie kompatybilny z Apple Watch Series 4 lub nowszym oraz wszystkimi wersjami Apple Watch SE.

Na opaskach zostanie wytrawiony laserowo napis PRIDE 2024. Apple nie mówi wprost, że jakikolwiek dochód ze sprzedaży tych opasek zostanie przekazany organizacjom charytatywnym LGBTQ+, ale firma twierdzi, że wspiera kilka organizacji, w tym ILGA World, Human Rights Campaign, The Trevor Product, Equality Texas i Krajowe Centrum ds. Równości Osób Transpłciowych.

Oto opis ze strony wsparcia Apple:

Dzięki tej kolekcji Pride Apple z dumą nadal wspiera organizacje LGBTQ+, których wysiłki przynoszą pozytywne zmiany, w tym ILGA World, globalną federację zaangażowaną w zwiększanie praw osób LGBTQ+ na całym świecie; oraz Human Rights Campaign – globalna grupa rzeczników działająca na rzecz zapewnienia, że wszystkie osoby LGBTQ+ będą traktowane jak pełnoprawni i równi obywatele. Dodatkowe organizacje wspierające, które Apple wspiera, to Encircle, Equality North Carolina, Equality Texas, GLSEN, Equality Federation, National Center for Transgender Equality, PFLAG, SMYAL i The Trevor Project.

Jeśli przyjrzysz się uważnie zapowiedziom specjalnej edycji pasków do zegarków i tapet firmy Apple, zazwyczaj znajdziesz wskazówki dotyczące daty premiery kolejnej wersji systemu iOS. Na przykład firma ogłosiła swój ostatni Black History Month na tydzień przed ich wydaniem i podała w ogłoszeniu, że towarzyszące tapety zostaną dostarczone w tym samym tygodniu co akcesoria. (Tapety i tarcze zegarków zazwyczaj są dostępne tylko z aktualizacjami systemów iOS i watchOS.)

Tarcza i pasek Pride Edition Braided Solo Loop (Pride Edition 2024) dla Apple Watcha
Tarcza i pasek Pride Edition Braided Solo Loop (Pride Edition 2024) dla Apple Watcha

Tym razem w informacji prasowej czytamy również, że nowa tarcza zegarka Pride Radiance oraz tapety na iPhone’a i iPada będą wkrótce dostępne w systemach watchOS 10.5, iOS 17.5 i iPadOS 17.5 – więc możemy się spodziewać, że zostaną one wydane jeszcze przed 22 maja 2024 roku.

Do tej pory wersje beta systemu iOS 17.5 zapewniały obsługę sideloadingu dla użytkowników z UE, a także inne funkcje, takie jak możliwość pozostawienia włączonej usługi Znajdź podczas wysyłania iPhone’a do naprawy.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple Newsroom – Apple’s 2024 Pride Collection shines light on LGBTQ+ communities