Składany elektryczny longboard „Linky 2.0” zmieści się w plecaku

Ten stylowy drewniany longboard składa się na tyle, że bez trudu schowamy go do pojemnego plecaka lub bagażu podróżnego.

Linky 2.0 - składany longboard

Podróżowanie w dowolne miejsce z przenośnym rowerem schowanym w plecaku to pomysł, który właśnie doszedł do skutku dzięki włoskiemu start-upowi Linky Innovation, który postanowił wypuścić na rynek coś, co zespół projektantów określił jako pierwszy na świecie składany elektryczny longboard – Linky 2.0. Składa się na pół i rozszerza, aby zaoszczędzić miejsce, gdy użytkownik musi schować go w plecaku. Powierzchnia wykonana z drewna brzozowego, z możliwością dostosowania koloru, może przypominać konstrukcję rakiety wiosłowej. Łącząc ten styl z dwoma kołami, otrzymujemy magiczny longboard.

➔ ZOBACZ TEŻ: Ten rower elektryczny zmienia się w hulajnogę!

Linky 2.0 posiada również koła terenowe, które zapewniają przyczepność niezależnie od warunków drogowych. Koła o średnicy 210,5 mm pozwalają longboardowi pokonywać wyboiste drogi, a ich karbowana powierzchnia i zintegrowane błotniki bez problemu radzą sobie z wodą i żwirem. Kolory tych kół można dostosować, co dodaje osobistego charakteru gadżetu.

Drewno brzozowe z polimerami tworzyw sztucznych o wysokiej wytrzymałości

Zespół Linky Innovation zapewnia użytkowników, którym nie sprzedano jeszcze składanego elektrycznego longboardu, że zastosowanie przez nich polimerów z tworzyw sztucznych o wysokiej wytrzymałości w połączeniu z „naszym doświadczeniem inżynieryjnym pozwoliło nam stworzyć ten system zarówno wytrzymały, jak i lekki”.

Linky 2.0 - składany longboard

Twierdzą, że testowali prototyp przez setki kilometrów, a nawet poddawali przenośny pojazd wyczerpującym czynnościom, w tym skakaniu po środkowej części systemu składania. „Zasadniczo, jeśli nie rozjedziesz go samochodem, wszystko będzie dobrze” – mówi zespół projektowy.

Składana deskorolka bezpieczna i poręczna w podróży

Jeśli chodzi o moc, Linky 2.0 jest wyposażony w dwa silniki pasowe o mocy 750 W, które zapewniają osiągnięcie prędkość do 42 km/h. Dzięki akumulatorowi o dużej pojemności 185 Wh składany elektryczny longboard Linky 2.0 może pokonać do 23 km na jednym ładowaniu.

Linky 2.0 - składany longboard

Dla pasażerów, którzy chcą zabrać go za granicę lub podczas podróży, Linky 2.0 oferuje również opcję 99 Wh bezpieczną dla linii lotniczych. Bateria ładuje się do 80% w zaledwie 40 minut, a składana deskorolka ma szczelną komorę elektroniczną o klasie odporności na wodę i kurz IP65, która chroni komponenty elektryczne.

Użytkownicy mogą pobrać specjalnie przygotowaną aplikację mobilną dla tej składanej deskorolki, aby kontrolować i regulować krzywą hamowania i przyspieszania podczas jazdy. Otrzymują także zewnętrzny pilot Linky 2.0 z paskiem na nadgarstek, dzięki któremu mogą ustawić prędkość, włączyć minireflektor umieszczony z przodu składanego elektrycznego longboardu i monitorować poziom naładowania baterii.

Zespół projektowy wspomina, że części są również wymienne, co ułatwia konserwację, i są chłodzone powietrzem, co zapewnia stabilną pracę układu napędowego.

Linky 2.0 - składany longboard

Składany elektryczny longboard może utrzymać ciężar do 100 kilogramów, a zespół zaleca, aby podczas korzystania z Linky 2.0 użytkownicy nosili odpowiednie buty sportowe i sprzęt ochronny. W chwili publikacji artykułu trwa kampania crowdfundingowa na Kickstarterze tej składanej deskorolki, zapewniająca fanów, że jeśli złożą zamówienie, otrzymają Linky 2.0 w ciągu 180 dni wraz z plecakiem do przechowywania.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Linky Innovation | design boom