Alior Bank mecenasem Festiwalu WODECKI TWIST

Wydarzenie organizowane 7 rok z rzędu stanowi hołd dla niezapomnianej twórczości Zbigniewa Wodeckiego. Tegoroczna edycja odbędzie się 7 i 8 czerwca 2024 roku w ICE Kraków.

Wodecki Twist Festiwal 2024

Wydarzenie WODECKI TWIST FESTIWAL to inicjatywa, która rozpoczęła się w 2018 roku i zdobyła uznanie jako platforma celebrująca twórczość Zbigniewa Wodeckiego. Poprzez połączenie klasyki z nowoczesnością, festiwal stworzył przestrzeń dla artystów z różnych pokoleń, łącząc tradycję z innowacją.

W tegoroczną edycję wydarzenia w roli mecenasa zaangażował się Alior Bank – instytucja, dla której twórczość Zbigniewa Wodeckiego odgrywa szczególnie ważną rolę. W 2023 roku w ramach kampanii promującej usługę Alior Pay, powstał utwór „Wróć”, w którym wykorzystano fragmenty utworu Zbigniewa Wodeckiego „Lubię wracać tam, gdzie byłem”.

Zdecydowaliśmy zaangażować się we wsparcie projektu WODECKI TWIST, bo Alior Bank, podobnie jak sam festiwal, ma łączyć to, co najlepsze w tradycji oraz to, co oferuje współczesność, czyli rozwój technologiczny, ekonomiczny i społeczny. Jednocześnie, pamiętając o swoim dziedzictwie i tożsamości, bank stale się rozwija, jest otwarty na nowości, różnorodność, przyszłość i na nowe pokolenia. Dlatego kiedy otrzymaliśmy zaproszenie do objęcia mecenatem wydarzenia, od razu powiązaliśmy ideę przyświecającą festiwalowi z naszym podejściem. Uznaliśmy też, że będzie to naturalna kontynuacja projektu „Wróć”.

– komentuje Magdalena Lewicka, dyrektorka Departamentu Marketingu Alior Banku

W tym roku, na scenie festiwalowej pojawi się szeroki wachlarz artystów, w tym Natalia Kukulska, Anna Maria Jopek, Ania Rusowicz, Danuta Błażejczyk, Kathia, Fismoll, Igo, polsko-francuski duet BeMy, Orkiestra Tomasza Szymusia i wiele innych znanych postaci polskiej sceny muzycznej. Program festiwalu ma być mieszanką nostalgicznych powrotów do utworów lat 70. i prezentacją nowych aranżacji.

Podczas wydarzenia wręczona zostanie nagroda „W”, która przyznawana jest za Wszechstronność, Wybitność, Wytrwałość najwybitniejszym polskim muzykom. Na finał wydarzenia, 9 czerwca, koncerty plenerowe zapowiedzieli m.in. projekt Pospieszalski/Mucha/Janicki.

Więcej informacji o wydarzeniu, zaproszonych gościach oraz biletach znajduje się na stronie organizatora.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Alior Bank | Wodecki Twist Festiwal