„Ticket to Ride” z licznymi ulepszeniami i nowymi rozszerzeniami

Klasyczna gra planszowa w wersji mobilnej staje się lepsza, ale wciąż jest sporo do poprawienia i dostosowania.

Ticket to Ride: The Board Game

Po ponownym uruchomieniu Ticket to Ride: The Board Game od Marmalade Game Studio w grudniu ubiegłego roku musimy powiedzieć, że „w nowej wersji wciąż jest wiele do poprawienia”. Prawie sześć miesięcy później wprowadzono kolejne rozszerzenia i udało się wprowadzić wiele ulepszeń.

Użytkownicy krytykowali między innymi fakt, że przeprojektowana plansza gry wygląda świetnie, ale niekoniecznie sprzyja przejrzystości. Nawet stacje docelowe, ważne punkty w grze, szybko są poza zasięgiem oczu.

Alternatywnie można teraz włączyć w ustawieniach uproszczone wyświetlanie – tło pola gry nie jest już kolorowe, ale białe. Ponadto stacje kolejowe na własnych kartach do gry są teraz znacznie wyraźniej oznaczone. Poniższe dwa zrzuty ekranu pokazują porównanie starej i nowej wersji:

Inne drobne szczegóły, które naprawdę nam przeszkadzały, zostały teraz poprawione lub przynajmniej ulepszone. Na przykład ruchy można znacznie łatwiej umieścić na boisku; precyzja na poziomie milimetra nie jest już wymagana. Wprowadzono także kilka mniejszych usprawnień, takich jak powrót sztucznej inteligencji w grach sieciowych ze znajomymi jako dodatkowymi przeciwnikami czy funkcja powiększania mapy gry.

Nadal jest wiele niewiadomych…

Jednak w nowym Ticket to Ride jest jeszcze kilka elementów, którymi użytkownicy są bardzo zaskoczeni. Wprowadzona w kwietniu nowa pozycja menu „uproszczone menu” nosi tytuł „Nieprzetłumaczone” w języku angielskim i we wszystkich językach.

Nie rozumiemy też w pełni modelu płatności. Ticket to Ride, obejmujący duży harmonogram w Ameryce, kosztuje w App Storze uczciwe 29,99 zł. Za indywidualne rozszerzenia, obecnie obejmujące Europę i Skandynawię, trzeba zapłacić znacznie więcej, dokonując zakupu w aplikacji za 39,99 zł. I to pomimo tego, że na przykład mapa Skandynawii jest znacznie mniejsza. Moim zdaniem cena za rozszerzenia jest stanowczo za wysoka.

Alternatywnie dostawca reklamuje kompletny pakiet za 33,99 euro, z którym otrzymujesz wszystkie dziesięć rozszerzeń – ale osiem z nich nie jest jeszcze nawet zintegrowanych.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Marmalade Game Studio