iOS 17.5.1 – tę poprawkę warto pilnie zainstalować!

Apple wypuściło uaktualnienia iOS 17.5.1 oraz iPadOS 17.5.1, w których naprawiono problem z wyodrębnianiem usuniętych zdjęć.

Uaktualnienie iOS 17.5.1 (OTA, iPhone screen PL)

Coś niezwykłego zaczęło się dziać po zainstalowaniu przez użytkowników wersji systemów iOS 17.5 i iPadOS 17.5: usunięte zdjęcia zaczęły ponownie pojawiać się na ich iPhone’ach i iPadach. Firma Apple wydała nową aktualizację oprogramowania iOS 17.5.1 oraz iPadOS 17.5.1 rozwiązującą ten problem.

Przerażający błąd polegał na przywracaniu zdjęć, których użytkownicy myśleli, że się pozbyli. W niektórych przypadkach usunięte zdjęcia miały ponad dziesięć lat! To było dziwne, biorąc pod uwagę, że po usunięciu zdjęcia masz tylko 30 dni na jego przywrócenie, zanim zostanie trwale usunięte.

Co więcej, niektórzy użytkownicy twierdzili, że usunięte zdjęcia pojawiały się ponownie, mimo że nie korzystali z iCloud, co budziło wątpliwości, czy zdjęcia były przywracane z pamięci wewnętrznej. W usuniętym już wątku na Reddicie jeden z użytkowników powiedział nawet, że aktualizacja spowodowała wyświetlenie jego zdjęć na iPadzie, który wyczyścił i sprzedał znajomemu.

Firma Apple wydała iOS 17.5.1 i iPadOS 17.5.1, aby rozwiązać ten problem. W informacji o wydaniu aktualizacji Apple podaje, że to uaktualnienie zawiera ważne poprawki błędów, a także rozwiązuje sporadyczny problem, który powodował, że zdjęcia z uszkodzona bazą danych mogły ponownie pojawiać się w bibliotece aplikacji Zdjęcia, nawet jeśli zostały usunięte.

Uszkodzenie bazy danych odnosi się do problemów występujących w systemie bazy danych i może prowadzić do nieoczekiwanego zachowania. Ponieważ plik tak naprawdę nigdy nie jest usuwany, a jedynie niedostępny, błąd prawdopodobnie spowodował, że urządzenia Apple’a wyodrębniły zdjęcia, które miały zniknąć na zawsze.

Aby pobrać aktualizację, przejdź do aplikacji UstawieniaOgólneUaktualnienia, a następnie pobierz i zainstaluj aktualizację.

Chociaż błąd był niewątpliwie niepokojący, godne pochwały jest to, że Apple szybko się nim zajął i wydał nową aktualizację w ciągu tygodnia od wydania iOS 17.5. Jeśli nie chcesz, aby stare zdjęcia wróciły i Cię prześladowały, powinieneś od razu pobrać najnowszą aktualizację.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple