tvOS 17.5.1 dostępny dla posiadaczy Apple TV

Firma Apple udostępniła dzisiaj także aktualizację systemu tvOS 17.5.1 dla użytkowników urządzeń Apple TV.

Apple TV 4K – Prehistoric Planet 2

Tydzień po udostępnieniu wszystkim użytkownikom systemu tvOS 17.5 firma Apple udostępnia teraz nową aktualizację systemu tvOS 17.5.1. W tej chwili nie jest jasne, co zmieniło się w tej wersji, ponieważ firma z Cupertino nie dodała nowych funkcji dla użytkowników Apple TV wraz z wprowadzeniem uaktualnienia tvOS 17.5.

Apple udostępniło wczoraj użytkownikom iPhone’a wersję systemu iOS 17.5.1 (oraz iPadOS 17.5.1), która naprawia „rzadki problem polegający na tym, że zdjęcia, które uległy uszkodzeniu w bazie danych, mogły ponownie pojawić się w bibliotece Zdjęć, nawet jeśli zostały usunięte”.

Użytkownicy iPhone’a twierdzili, że osoby, które zaktualizowały system do wersji iOS 17.5 stwierdziły, że usunięte zdjęcia ponownie pojawiają się w ich bibliotece. Nie jest jednak jasne, czy błąd ten mógł dotyczyć także użytkowników Apple TV.

Pod systemem tvOS 17.5 nie mogliśmy odkryć nowych funkcji, ponieważ naszym zdaniem Apple przygotowuje się do zaprezentowania ich wraz z systemem tvOS 18 podczas wydarzenia WWDC24, które odbędzie się 10 czerwca 2024 roku.

W przypadku tvOS 17.4 Apple zaoferował nam także łagodną aktualizację oprogramowania, chociaż była ona pełna odniesień do niewydanych jeszcze produktów i systemów operacyjnych. W wersji beta 1 firma dodała odniesienia do niewydanego oprogramowania homeOS.

Tego oprogramowania najprawdopodobniej można będzie używać z HomePodem z ekranem. Bloomberg i inne serwisy doniosły o HomePodzie będącym hybrydą iPada, takim jak produkt Amazon Echo Show. Apple najwyraźniej pracuje także nad HomePodem z okrągłym wyświetlaczem.

Ponadto oprogramowanie HomePod 17.4 dodało nową funkcję dla Siri. Zgodnie z informacjami o wersji: „Ta aktualizacja umożliwia Siri poznanie preferowanej usługi multimedialnej, dzięki czemu nie musisz już podawać nazwy aplikacji multimedialnej w swoim żądaniu”.

Jeśli korzystasz z serwisów Pandora lub YouTube Music, nie musisz prosić HomePoda o odtworzenie utworu w tej usłudze przesyłania strumieniowego, ponieważ Siri zrozumie, że to właśnie w tym miejscu zwykle słuchasz piosenek.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple