CMF by Nothing może wkrótce przedstawić swój pierwszy smartfon

Najnowsza plotka głosi, że marka CMF by Nothing – która do tej pory wypuściła jedynie akcesoria, takie jak słuchawki, zegarek i ładowarka – wypuści na rynek budżetowy smartfon.

CMF by Nothing - logo brand visual

Wszystko zaczęło się od wycieku nowego numeru modelu urządzenia A015, odkrytego początkowo przez Android Headlines. W tym wycieku jako powiązaną markę wymieniono Nothing, podsycając pogłoski, że może to być długo oczekiwany telefon Nothing Phone 3 o kryptonimie „Tetris”. Jednakże osoby zaznajomione ze wzorami numerów modeli Nothing uznały to za nieco dziwne. Poprzednie modele, takie jak oryginalny Nothing Phone (A063) i Phone 2 (A065), nie do końca odpowiadały numerowi modelu A015, jeśli to urządzenie miałoby być następcą.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: CMF by Nothing zaprezentowało słuchawki Neckband Pro i Buds

Zagadka została ostatecznie rozwiązana, gdy wkrótce potem na stronie certyfikacji BIS pojawił się numer modelu A015. 91Mobiles jako pierwszy zauważył, że BIS podał numer modelu jako należący do CMF, submarki Nothing specjalizującej się w budżetowych akcesoriach.

Jest to oczywiście dość zaskakujące, biorąc pod uwagę, że CMF do tej pory skupiał się na tańszych produktach technologicznych, takich jak słuchawki douszne i smartwatche. Jeśli te informacje okażą się prawdziwe, to nowe urządzenie będzie pierwszym przedsięwzięciem CMF w obszarze smartfonów. Dodałoby to nową i potencjalnie ekscytującą opcję na rynku Android.

Pozostaje jednak pytanie, dlaczego w obliczu istnienia Nothing Phone 2a firma wypuści kolejny budżetowy telefon pod marką CMF. Możliwe, że skoro Nothing Phone 2a jest uważany za urządzenie średniej klasy, CMF Phone może być skierowany na rynek telefonów budżetowych poniżej 300 dolarów, nie kanibalizując w ten sposób własnej marki.

Takie urządzenie mogłoby stanowić bezpośrednią konkurencję dla takich urządzeń jak Samsung Galaxy A23 5G, Galaxy A15 5G, Moto G Stylus 5G i Moto G Power 5G. Może to być naprawdę ekscytujące, ponieważ urządzenia budżetowe coraz częściej korzystają z funkcji „premium”, a sądząc po wyglądzie reszty linii CMF, może się to okazać bardzo stylową opcją. Będziemy musieli po prostu zwracać uwagę na wszelkie nowe rozwiązania w tym modelu, aby zobaczyć, co CMF zaoferuje.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Phone Arena