Moondrop ujawnia dodatkowe szczegóły o MIAD 01

Po niespodziewanym ogłoszeniu firma Moondrop powraca z dodatkowymi szczegółami dotyczącymi smartfona MIAD 01 oraz większą liczbą zdjęć produktów.

Smartfon Moondrop MIAD 01

Według wpisów firmy w serwisie X, smartfon Moondrop MIAD 01 będzie miał 6,7-calowy zakrzywiony wyświetlacz OLED o rozdzielczości 1080p. Będzie miał częstotliwość odświeżania 120 Hz i przyciemnianie PWM o wysokiej częstotliwości 1920 MHz. Jeśli chodzi o dźwięk, telefon będzie wyposażony w w pełni zbalansowane wyjścia audio 4,4 mm i single-ended 3,5 mm, o których wspomniano w pierwotnym ogłoszeniu. Firma twierdzi teraz, że będą one zasilane przez flagowy układ dekodujący, niezależny obwód audio i niezależny zasilacz LDO.

➔ CZYTAJ TEż: Moondrop zapowiada MIAD 01 – swój pierwszy smartfon HiFi

Firma udostępniła także dodatkowe zdjęcia urządzenia, na których widać zakrzywiony wyświetlacz z przodu, płaską górę i dół oraz zakrzywione boki. Nie jest jasne, z jakiego materiału wykonana jest tylna część obudowy, ale wygląda na to, że jest to jednoczęściowa obudowa z poliwęglanu, ponieważ nigdzie nie ma przewodów antenowych.

Moondrop MIAD 01

Nadal nie wiemy, co zasila to urządzenie, zarówno jeśli chodzi o chipset, jak i baterię. To one ostatecznie zadecydują, ile będzie kosztował ten telefon. Strona audio wydaje się przypominać cyfrowe odtwarzacze audio klasy premium, więc jest mało prawdopodobne, że telefon będzie tani, ale będziemy musieli po prostu poczekać na dodatkowe informacje.

Smartfon Moondrop MIAD 01

Moondrop MIAD 01 w Chinach od 25 kwietnia

Na początek telefon będzie działał na MediaTek Dimensity 7050, chipsecie zdecydowanie średniej klasy z ośmiordzeniowym procesorem i procesorem graficznym Arm Mali-G68 MC4. Telefon ma 12 GB pamięci LPDDR4X i 256 GB pamięci UFS 3.1. Dostępna będzie także rozbudowa pamięci microSD do 2 TB.

Z tyłu telefonu znajduje się podwójny aparat, składający się z głównego aparatu o rozdzielczości 64 MP. Nie ma żadnych informacji na temat drugiego aparatu z tyłu, co sugeruje, że najprawdopodobniej będzie to po prostu czujnik głębi. Z przodu umieszczono aparat 32 MP.

MIAD 01 jest wyposażony w baterię 5000 mAh z ładowaniem USB-PD o mocy 33 W. Dostępna jest także łączność USB 3.1 o przepustowości 5 Gb/s. Jeśli chodzi o wymiary, telefon w najcieńszym miejscu ma 9,15 mm i waży 202 g.

Wyświetlacz, jak wspomniano wcześniej, to 6,7-calowy zakrzywiony panel OLED 1080p z częstotliwością odświeżania 120 Hz i przyciemnianiem PWM 1920 Hz.

Jeśli chodzi o oprogramowanie, Moondrop twierdzi, że ma czysty system operacyjny Android i nie zapewnia gromadzenia danych ani reklam.

Jeśli chodzi o audio, otrzymujemy podwójne gniazda słuchawkowe z wyjściem zbalansowanym 4,4 mm i pojedynczym wyjściem 3,5 mm. Zbalansowane gniazdo ma napięcie wyjściowe 4 Vrms, podczas gdy gniazdo 3,5 mm ma 2 Vrms. Dźwięk jest zasilany przez flagowe, czterokanałowe, podwójne przetworniki cyfrowo-analogowe Cirrus Logic MasterHIFI (nie określono modelu, ale prawdopodobnie CS43198) o zmierzonym zakresie dynamiki 132 dB i SINAD 118 dB. Wszystko to są doskonałe wyniki dla przenośnego przetwornika cyfrowo-analogowego/wzmacniacza, nie mówiąc już o smartfonie.

Obwód audio wyposażony jest w 6-warstwowy tonący w złocie i niezależny zasilacz LDO. Urządzenie posiada również 100-stopniową, sprzętową regulację głośności DAC oraz aplikację Moondrop Audio Center z funkcją DSP.

Cena Moondrop MIAD 01 w Chinach

A teraz ostatni element układanki. Cena Moondrop MIAD 01 wynosi 2499 RMB, czyli około 345 dolarów. To znacznie mniej niż oczekiwano i, co komiczne, tańsze niż mechaniczna klawiatura firmy. Telefon będzie dostępny w Chinach od 25 kwietnia 2024 roku. Nie wiemy, kiedy telefon pojawi sie na innych rynkach.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Moondrop (w serwisie X) | GSMArena