Nothing Phone (2a) dostępny w przedsprzedaży!

Nothing Phone (2a) został dzisiaj oficjalnie zaprezentowany – posiada, procesor Mediatek Dimensity 7200 Pro, wyświetlacz AMOLED 120 Hz i ulepszony aparat 50 MP.

Nothing Phone (2a) - czarny i biały model
Nothing Phone (2a) – czarny i biały model

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Nothing oficjalnie zaprezentowało swój nowy budżetowy smartfon Nothing Phone (2a) z Androidem, który ma konkurować z innymi producentami na rynkach światowych. Smartfon ma imponującą specyfikację, w tym procesor MediaTek Dimensity 7200 Pro, wyświetlacz AMOLED 120 Hz i system dwóch kamer. Jednak nie można go kupić w USA, chyba że zapłacisz 349 dolarów w ramach programu Nothing Developer. Od dziś można zamawiać w przedsprzedaży Nothing Phone (2a) także w Polsce w cenie 1445 zł (8+128 GB) lub 1679 zł (12+256 GB).

Firma była współtworzyła procesor Dimensity 7200 Pro, pod którego kontrolą działa telefon Nothing Phone (2a) z technologią MediaTek, wykorzystującą proces technologiczny 4 nm. To ośmiordzeniowy układ, który może osiągać taktowanie do 2,8 GHz.

To stawia Phone (2a) przed Phone (1), który działał na platformie Qualcomm Snapdragon 778G+, przynajmniej na papierze. Można go sparować z 8 GB lub 12 GB fizycznej pamięci RAM i korzystać z dodatkowej wirtualnej pamięci RAM za pomocą funkcji „RAM Booster”. Dzięki tej funkcji Nothing może przydzielić do 20 GB pamięci Phone (2a) w postaci pamięci RAM.

Aparat w Nothing Phone (2a)
Aparat w Nothing Phone (2a)

Kolejną imponującą częścią Nothing Phone (2a), biorąc pod uwagę cenę, jest wyświetlacz telefonu. Posiada 6,7-calowy panel AMOLED ze zmienną częstotliwością odświeżania od 30 Hz do 120 Hz. Wyświetlacz może również osiągnąć szczytową jasność 1300 nitów i utrzymuje średnio 700 nitów. Nothing chwali się również, że nowy model ma najcieńsze ramki ze wszystkich telefonów Nothing, mierzące 2,1 mm wokół wyświetlacza. Daje to stosunek ekranu do obudowy na poziomie ponad 91%.

Phone (2a) ma podwójny aparat z tyłu, na którego czele znajduje się główny czujnik Samsung GN9 o rozdzielczości 50 MP i przysłonie f/1.88. Jest też ultraszerokokątny czujnik Samsung JN1 o rozdzielczości 50 MP i polu widzenia 114 stopni. Z przodu Phone (2a) znajduje się czujnik Sony IMX615 o rozdzielczości 32 MP.

Specyfikacja Nothing Phone (2a)
Specyfikacja Nothing Phone (2a)

Aby zapewnić zasilanie, Nothing umieścił w Phone (2a) baterię o pojemności 5000 mAh. Obsługuje również szybkie ładowanie o mocy 45 W.

Phone (2a) działa pod kontrolą systemu operacyjnego Nothing OS 2.5, który bazuje na systemie Android 14. Firma obiecuje trzy lata pełnych aktualizacji systemu operacyjnego i cztery lata aktualizacji zabezpieczeń. Dzięki systemowi Nothing OS otrzymujemy funkcje dostępne w interfejsie glifowym Phone (2a). W tym modelu jest mniej mniejszych pasków świetlnych niż w jego flagowych odpowiednikach, ale schludny wygląd jest nadal obecny w budżetowym telefonie Nothing.

Nothing Phone (2a) -biały modelNothing Phone (2a) -czarny model
Nothing Phone (2a) (biały przesuń w prawo, czarny – przesuń w lewo)

Nothing zapewnia, że „większość klientów na całym świecie” będzie mogła od dzisiaj złożyć zamówienie w przedsprzedaży na Phone (2a). Jednak w USA dostepny jest w ramach programu Nothing Developer za opłatą w wysokości 349 USD. W Wielkiej Brytanii firma Nothing sprzedaje Phone (2a) w swoim flagowym sklepie detalicznym Nothing Store Soho. Będzie także dostępny u wybranych zewnętrznych sprzedawców detalicznych i na stronie internetowej firmy.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Nothing