Nowy serial „Żegnaj Ziemio” o apokalipsie, idealny dla fanów „Problemu trzech ciał”

Produkcje o końcu świata najwyraźniej cieszą się obecnie ogromną popularnością – kolejny serial „Żegnaj Ziemio” wjedzie na Netflixa 26 kwietnia.

Żegnaj Ziemio (Goodbye Earth) Netflix serial, 2024

Serial Problem trzech ciał (tyt. oryg. 3 Body Problem) pozostaje obecnie jednym z najpopularniejszym na całej platformie — i zasłużenie, dzięki wielu wspaniałym i niezwykle interesującym pomysłom, które bada, takich jak znaczenie nauki dla przetrwania cywilizacji. I tak jak ostatni hit porusza kwestię reakcji ludzkości na egzystencjalne zagrożenie inwazją obcych, tak nowy serial Netflixa zatytułowany Żegnaj Ziemio (tyt. oryg. korean. 종말의 바보, ang. Goodbye Earth), który pojawi się w tym tygodniu, podejmie próbę czegoś podobnego – wielkim zagrożeniem jest zderzenie asteroidy z Ziemią.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: „The Rain” duński serial postapokaliptyczny w serwisie Netflix

Bohaterowie Problemu trzech ciał mieli kilkaset lat na zaplanowanie reakcji na inwazję obcych. W nowym koreańskim serialu Netflixa pt. Żegnaj Ziemio, którego premiera odbędzie się 26 kwietnia 2024 roku, bohaterowie mają zaledwie 200 dni do zderzenia z asteroidą.

W kierunku Ziemi mknie asteroida, której nic nie jest w stanie powstrzymać. Zdeterminowana nauczycielka chce za wszelką cenę uratować swoich byłych uczniów. Niegdyś spokojne miasto Woongcheon zostaje teraz wywrócone do góry nogami z powodu mrożącej krew w żyłach syreny alarmowej i wiadomości o zbliżającym się uderzeniu asteroidy. Po uznaniu Półwyspu Koreańskiego za strefę niebezpieczną społeczeństwo popada w szaleństwo wraz z szalejącymi protestami, przestępczością i podszywaniem się pod żołnierzy.

Ten 12-odcinkowy serial z pewnością będzie warto obejrzeć, co najmniej z dwóch powodów. Koreańskie dramaty z reguły prawie zawsze wybijają się na tle pozostałych na Netfliksie pod względem wszystkiego, od jakości produkcji po jakość napisania historii (w porównaniu z wieloma amerykańskimi śmieciowymi tytułami serwisu Netflix). Reżyserem Żegnaj Ziemio jest także Kim Jin-min, który stworzył także dwa inne znakomite koreańskie seriale Netflix — Extracurrcular i dramat kryminalny My Name.

Widzowie obserwują historię trzech kluczowych postaciami: Se-kyung (Ahn Eun-jin), nauczycielka gimnazjum, zaciekle walczy, aby chronić dzieci, które stały się celem przestępczości, stawiając czoła trudnej rzeczywistości. Sung-jae (Jeon Seong-woo) – ksiądz, pociesza wstrząśniętą społeczność. Tymczasem In-a (Kim Yoon-hye), dowódca batalionu, niestrudzenie pracuje nad utrzymaniem pokoju i ochroną ludzi w tych trudnych czasach.

Kadr z serialu „Żegnaj Ziemio” (Netflix, 2024)
Kadr z serialu „Żegnaj Ziemio” (Netflix, 2024)

W Żegnaj Ziemio, opartej na powieści japońskiego autora Kotaro Isaki pod tym samym tytułem, dowiemy się, jak wyglądałoby życie, gdyby ludzie wiedzieli, że za 200 dni nastąpi koniec naszej Planety. Przerażająca perspektywa, ale bez wątpienia sprawi, że serial Netflixa będzie trzymający w napięciu i wciągający.

Obejrzyj zwiastun serialu:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Netflix | BGR