Pixelmator Pro 3.5.8 z edycją tekstu w plikach PDF i kolekcją szablonów siatek bento

Właśnie wypuszczono nową wersję programu Pixelmator Pro 3.5.8, który umożliwia teraz edycję tekstu w plikach PDF tak samo jak w zwykłych edytorach tekstowych, w tym w plikach Apple PDF wyeksportowanych z Safari, Keynote lub Pages.

Pixelmator Pro 3.5.8 z edycją tekstu w plikach PDF
Pixelmator Pro 3.5.8 z edycją tekstu w plikach PDF

Aktualizacja programu Pixelmator Pro 3.5.8, oprócz edycji PDF-ów, dodaje także możliwość tworzenia dowolnie dostosowywanych konturów wokół warstw tekstowych i dodaje nową kolekcję szablonów siatek bento – idealnych do prezentowania aktualizacji produktów lub nowych funkcji aplikacji. Sprawdź szczegóły nowych opcji w programie.

Edycja tekstu w plikach PDF

W jednej z ostatnich aktualizacji Pixelmator Pro dodano obsługę wektorowych plików PDF, umożliwiając importowanie elementów obrazu, kształtu i tekstu jako oddzielnych warstw. Teraz rozszerzono tę obsługę jeszcze bardziej, umożliwiając edycję zaimportowanych elementów tekstowych jako zwykłych warstw tekstowych. Oznacza to, że możesz teraz łatwo zastępować, formatować i stylizować dowolny istniejący tekst w plikach PDF, korzystając ze wszystkich swoich ulubionych narzędzi programu Pixelmator Pro.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Pixelmator Pro 3.5.2 szybszy i do tego obsługuje pliki EPS i AI

Zazwyczaj tekstu w dokumentach PDF nie można bezpośrednio edytować. Teksty są zazwyczaj przechowywane w postaci kształtów wektorowych, aby dokumenty wyglądały spójnie na różnych platformach i aplikacjach.

Łatwa edycja tekstu w zaimportowanych plikach PDF do Pixelmator Pro
Łatwa edycja tekstu w zaimportowanych plikach PDF do Pixelmator Pro

Aby umożliwić edycję tekstu w plikach PDF, Pixelmator Pro wyodrębnia różne typy danych osadzonych w oryginalnym pliku PDF, co następnie umożliwia odzyskanie oryginalnej zawartości tekstu, czcionek i formatowania. Nawet jeśli brakuje niektórych z tych elementów, na przykład jeśli oryginalna czcionka nie jest zainstalowana na komputerze Mac, nadal możesz zaimportować tekst, wybrać inną czcionkę i kontynuować edycję.

Rozszerzone wsparcie dla plików PDF firmy Apple

Nowe możliwości edycji tekstu w plikach PDF umożliwiają teraz jeszcze płynniejszą integrację aplikacji macOS iWork z Pixelmator Pro. Niezależnie od tego, czy tworzysz prezentację w Keynote, piszesz dokument w Pages, czy pracujesz w Safari, możesz wyeksportować swoją pracę do formatu PDF i kontynuować edycję w Pixelmator Pro.

Cały tekst w Twoim projekcie pozostanie w pełni edytowalny i zachowa oryginalne czcionki, w tym czcionkę San Francisco Pro (SF Pro) używaną w całym ekosystemie Apple. Zobacz, o ile płynniejsze jest teraz importowanie plików PDF utworzonych za pomocą Keynote w porównaniu z poprzednią wersją Pixelmator Pro.

Konfigurowalne obrysy tekstu

Udoskonalono także narzędzie stylu w Pixelmator Pro, udostępniając łatwy sposób tworzenia własnych konturów wokół warstw tekstowych. Masz teraz możliwość dodawania obrysów wewnątrz, na środku lub na zewnątrz tekstu, wybierania spośród różnych końcówek i rogów obrysu, a nawet dodawania pociągnięć przerywanych do tekstu.

Dzięki tym nowym funkcjom możesz eksperymentować z różnymi kombinacjami stylów, aby tworzyć piękne projekty typograficzne w swoich projektach. Nieniszczące opcje stylizacji ułatwiają także łączenie wielu różnych pociągnięć w różnych stylach i zmianę ich układu w dowolnym miejscu, zachowując jednocześnie pełną możliwość edycji tekstu.

Szablony siatki bento

W nowej, świeżej kolekcji szablonów Bento Grid znajdziesz 12 przyciągających wzrok szablonów do wykorzystania w internecie, mediach społecznościowych i nie tylko – wszystkie charakteryzują się niezwykle popularnym designem inspirowanym japońskim pudełkiem na lunch. Szablony doskonale nadają się do podkreślania ekscytujących nowych funkcji produktów, ogłaszania aktualizacji aplikacji lub prezentowania innych dzieł w schludny i zorganizowany sposób. Każdy szablon zawiera również wiele alternatywnych palet kolorów, które idealnie pasują do Twojego produktu lub konkretnego motywu.

Bento Grid Templates w Pixelmator Pro 3.5.8
Bento Grid Templates w Pixelmator Pro 3.5.8

Na tym kończą się wszystkie nowe funkcje. Jeśli chcesz je wypróbować samodzielnie, przejdź do Mac App Store i pobierz najnowszą aktualizację.

W skrócie: Co nowego w Pixelmator Pro 3.5.8?
W skrócie: Co nowego w Pixelmator Pro 3.5.8?

Pełna wersja aplikacji Pixelmator Pro kosztuje jednorazowo 299 zł. Jak zawsze, aktualizacja jest bezpłatna dla wszystkich obecnych użytkowników Pixelmator Pro:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Pixelmator Pro