Pixelmator Pro 3.5.2 szybszy i do tego obsługuje pliki EPS i AI

Najnowsza aktualizacja programu Pixelmator Pro 3.5.2 dodaje obsługę plików AI oraz starszych plików w formacie EPS programu Adobe Illustrator.

Pixelmator Pro 3.5.2 z obsługą plików AI i EPS
Pixelmator Pro 3.5.2 z obsługą plików AI i EPS

Najnowsza aktualizacja programu do edycji obrazów Pixelmator Pro 3.5.2 na komputery Mac dodaje obsługę dokumentów programu Adobe Illustrator, w tym starszego formatu EPS, i jest dostępny w sprzedaży za połowę ceny przez ograniczony czas. To kolejne uaktualnienie wydane zaledwie tydzień po udostępnieniu wersji Pixelmator Pro 3.5 (Flare), w której dodano obsługą edycji obrazu i wideo HDR. W tym tygodniu pojawiła się tez wersja Pixelmator 3.5.1 z kolekcją szablonów dla twórców aplikacji mobilnych.

Nowa wersja Pixelmator Pro 3.5.2 skupia się na obrazach, a nie na wideo, a szczególnie na użytkownikach programu Adobe Illustrator. Pixelmator Pro oferuje pełną obsługę plików w formacie .AI, umożliwiając użytkownikom przeglądanie i edycję wszystkich warstw i grup warstw. Twórcy twierdzą, że większość aplikacji pokazuje, jak wygląda plik AI, ale robią to tylko poprzez wyświetlanie wersji PDF, a nie zachowywanie warstw.

Dostępny jest także starszy format plików programu Adobe Illustrator, EPS. Komputer Mac od dawna bezpośrednio obsługuje EPS — ale Apple porzucił to pod macOS Sonoma.

Aktualizacje wydajności i szablonów

W Pixemator Pro 3.5.2 zaobserwowano także poprawę szybkości i ogólnej wydajności, chociaż twórcy nie określili, o ile szybsza jest aplikacja. Firma twierdzi, że poprawa będzie zauważalna przy przełączaniu się między narzędziami lub otwieraniu dokumentów.

Zaktualizowano także długą listę szablonów dokumentów w aplikacji. W tej wersji Pixelmator Pro dodaje 14 nowych szablonów o tematyce świątecznej do tworzenia plakatów i grafik do wpisów w mediach społecznościowych.

Z okazji nowej wersji aplikacji Pixelmator Pro przez jeden dzień kosztuje połowę ceny — aplikacja kosztuje 25 dolarów zamiast zwykłych 50 dolarów, czyli w przeliczeniu na złotów 129,99 zł. Aktualizacja jest bezpłatna dla obecnych użytkowników, którzy już kupili program.

Pixelmator Pro 3.5.2 dodaje obsługę dwóch nowych formatów plików — Adobe Illustrator (AI) i Illustrator EPS — oraz wprowadza kolekcję szablonów świątecznych z zupełnie nowymi szablonami świątecznymi. Aktualizacja wprowadza także poprawę wydajności, dzięki czemu przełączanie pomiędzy narzędziami czy otwieranie dokumentów jest szybsze i płynniejsze.

Obsługa plików EPS i AI Illustrator

 • Dzięki obsłudze formatu plików AI można teraz otwierać dokumenty utworzone przy użyciu programu Adobe Illustrator i innych zgodnych aplikacji.
 • Otwieraj dokumenty AI z oryginalnymi warstwami, kształtami, tekstem i grupami warstw.
 • Dzięki pełnej obsłudze metadanych dokumenty AI zachowują oryginalne nazwy warstw, znaczniki kolorów i warstwy ukryte, które często są tracone w innych aplikacjach, które otwierają jedynie podglądy plików PDF osadzone w plikach AI. Możesz nawet otwierać dokumenty AI zapisane bez podglądu plików PDF.
 • Obsługa plików EPS programu Illustrator umożliwia także otwieranie projektów w tym bardzo popularnym formacie pliku programu Adobe Illustrator, który nie jest już natywnie obsługiwany pod systemem macOS 14.
 • Zbiorcza konwersja plików AI i EPS programu Illustrator na inne formaty plików dzięki obsłudze akcji Convert Image/Video (Konwertuj obraz/wideo) w skrótach.

Szablony świąteczne

 • Wprowadź świąteczną atmosferę dzięki 14 nowym szablonom o tematyce świątecznej do wpisów, historii, plakatów i nie tylko w mediach społecznościowych — teraz w specjalnej kolekcji szablonów świątecznych.
 • Ożyw swoje kartki świąteczne i posty w mediach społecznościowych dzięki pięknym, animowanym projektom szablonów.
 • Odkryj nowe projekty szablonów świątecznych prezentujące piękne świąteczne kształty. Wszystkie nowe kształty znajdziesz w kolekcji Holiday Shapes.

Inne ulepszenia i poprawki

 • Możesz teraz cieszyć się szybszym i płynniejszym działaniem podczas przełączania pomiędzy narzędziami lub otwierania dokumentów.
 • Szablony i makiety zawierające filmy lub treści animowane będą teraz oznaczone specjalną plakietką.
 • Naprawiono błąd – podczas eksportowania lub udostępniania obrazów pliki JPEG będą miały rozszerzenie .jpeg zamiast .jpg.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Pixelmator Blog