DuckDuckGo wprowadza „Privacy Pro” z VPN-em i narzędziem do usuwania danych osobowych

Wyszukiwarka DuckDuckGo zaprezentowała Privacy Pro, czyli nową subskrypcję 3 w 1 oferującą zaawansowane funkcje ochrony prywatności: VPN, usuwanie danych osobowych i przywracanie skradzionej tożsamości.

DuckDuckGo Privacy Pro - subskrypcja

Płatna subskrypcja Privacy Pro wyszukiwarki DuckDuckGo obejmuje funkcje VPN do anonimowego przeglądania i bezpiecznych połączeń internetowych niezależnie od lokalizacji, opcję usuwania danych osobowych w celu usunięcia ich z witryn brokerów danych oraz przywracania tożsamości w przypadku kradzieży tożsamości, jeśli którykolwiek abonent DuckDuckGo doświadczy kradzieży tożsamości.

➔ CZYTAJ TEż: DuckDuckGo dodaje wbudowaną synchronizację haseł i zakładek

VPN działa na maksymalnie pięciu urządzeniach jednocześnie, dzięki czemu można go zainstalować i używać jednocześnie na komputerze Mac, iPhonie, iPadzie i innych urządzeniach. Włącza się ją za pośrednictwem przeglądarki internetowej DuckDuckGo, więc druga aplikacja nie jest wymagana. Funkcja VPN-a filtruje ruch przez wszystkie aplikacje i przeglądarki.

Narzędzie DuckDuckGo do usuwania danych osobowych regularnie skanuje 50 witryn sprzedających informacje, takich jak Spokeo. Dane osobowe są przechowywane na urządzeniu, a żądania usunięcia są inicjowane na podstawie informacji podanych podczas konfiguracji. Proces jest zautomatyzowany i dostępny jest pulpit nawigacyjny do monitorowania wyników.

Przywrócenie kradzieży tożsamości obejmuje wsparcie doradcy, który będzie współpracować z użytkownikami w celu przywrócenia skradzionych kont, wymiany kart bankowych i innych dokumentów identyfikujących, odzyskania strat finansowych i skorygowania raportów kredytowych.

DuckDuckGo - funkcje w ramach subskrypcji Privacy Pro
DuckDuckGo – funkcje w ramach subskrypcji Privacy Pro

Opcja Privacy Pro firmy DuckDuckGo kosztuje 9,99 USD miesięcznie lub 99,99 USD rocznie i jest obecnie dostępny tylko w Stanach Zjednoczonych. Aby móc korzystać z funkcji, użytkownicy będą musieli upewnić się, że korzystają z najnowszej wersji przeglądarki DuckDuckGo.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: DuckDuckGo Privacy Pro