Messenger pozwala teraz na wysyłkę zdjęć HD i nie tylko!

Facebook Messenger umożliwia teraz tworzenie udostępnianych albumów, wysyłanie zdjęć HD i dużych plików – wszystko bezpośrednio z aplikacji.

Nowości w aplikacji Messenger (kwiecień 2024)

Meta ogłosiła właśnie, że aplikacja mobilna Facebook Messenger otrzyma wiele nowych funkcji. Po pierwsze, można teraz wysyłać „zdjęcia w jakości HD” w aplikacji mobilnej Messenger, po prostu wybierasz obraz, który chcesz wysłać, a następnie włączasz przełącznik HD, który się teraz pojawi, przed naciśnięciem przycisku „Wyślij”.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Messenger zachęca do skonfigurowania historii szyfrowanych czatów i utworzenia kodu PIN

Zdjęcia w jakości HD pojawiły się niedawno w aplikacji WhatsApp i wspaniale jest widzieć, że teraz inna ogromna aplikacja do przesyłania wiadomości firmy Meta w końcu poszła w te ślady. Zdjęcia w jakości HD odbierane w Messengerze będą oznaczone w prawym górnym rogu znacznikiem „HD”, dzięki czemu użytkownicy będą mieć pewność co do jakości obrazu.

Wysyłanie zdjęć w jakości HD w aplikacji Messeneger
Wysyłanie zdjęć w jakości HD w aplikacji Messeneger

Oprócz tego w aplikacji Messenger można tworzyć albumy udostępniane znajomym i rodzinie, do których można dodawać zdjęcia i filmy. Aby utworzyć taki album, na czacie grupowym wybierz wiele zdjęć, a następnie dotknij opcję Utwórz album (lub naciśnij i przytrzymaj zdjęcie na czacie i wybierz Utwórz album). Aby dodać zdjęcia i filmy do istniejącego albumu, dotknij Dodaj do albumu. Jeśli chcesz, możesz oczywiście także zmieniać nazwy albumów.

Wszyscy uczestnicy czatu grupowego mogą wyświetlać, dodawać, usuwać i pobierać wszystkie zdjęcia i filmy znajdujące się w udostępnionym albumie. Aby przejść do udostępnionych albumów czatu, dotknij nazwy czatu grupowego, a następnie dotknij opcji Multimedia. Opcja zostanie wprowadzona w nadchodzących tygodniach.

Udostępnianie albumów w aplikacji Messenger
Udostępnianie albumów w aplikacji Messenger

Kolejną nowością w Messengerze jest możliwość dodawania osób do Messengera za pomocą kodu QR. Można go zeskanować, aby kogoś dodać, lub udostępnić swój kod QR za pomocą linku.

Udostępnianie kontaktu za pomocą kodu QR w aplikacji Messenegr
Udostępnianie kontaktu za pomocą kodu QR w aplikacji Messenegr

Wreszcie, Messenger zwiększył limit rozmiaru plików – teraz możesz wysyłać w komunikatorze mobilnym załączniki w postaci plików o rozmiarze do 100 MB. Obsługiwane są wszystkie główne formaty, w tym pliki programu Word, Excel, dokumenty PDF i skompresowane archiwa ZIP — tej funkcji od dawna brakowało, więc może zainteresować sporą grupę użytkowników, wysyłających pliki przez komunikator.

Wysyłanie plików do 100 MB w aplikacji Messenger
Wysyłanie plików do 100 MB w aplikacji Messenger

Aplikację Messenger pobierzesz ze sklepu App Store i Google Play:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Meta