Messenger zachęca do skonfigurowania historii szyfrowanych czatów i utworzenia kodu PIN

Użytkownicy Messengera od jakiegoś czasu mogą korzystać z pełnego szyfrowania wiadomości i dodatkowej warstwy zabezpieczeń w dostępie do historii czatu.

Messenger - pełne szyfrowanie czatu „end to end”

Kompleksowe szyfrowanie na Messengerze pomaga chronić Twoje rozmowy, zapewniając, że nikt nie zobaczy Twoich wiadomości oprócz Ciebie i osoby, z którą rozmawiasz. Możesz włączyć bezpieczne przechowywanie historii czatu, aby zapisywać kompleksowo zaszyfrowaną historię rozmów i uzyskiwać dostęp do osobistych wiadomości na innych urządzeniach. Dostęp do historii szyfrowanych czatów możesz uzyskać, konfigurując 6-cyfrowy kod PIN lub przechowując klucz na Dysku Google’a lub w iCloud.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Messenger wreszcie domyślnie otrzymuje kompleksowe szyfrowanie

W grudniu zeszłego roku firma Meta rozpoczęła wdrażanie domyślnego, kompleksowego szyfrowania wiadomości osobistych w aplikacji Messenger, zapewniając dodatkową warstwę bezpieczeństwa wiadomości. Warto jednak wiedzieć o co chodzi z pełnym szyfrowaniem!

Co to jest szyfrowanie typu end-to-end?

Pełne szyfrowanie pomaga chronić Twoją prywatność, zapewniając, że nikt oprócz Ciebie nie zobaczy Twoich wiadomości. Pomyśl o tym jak o dodatkowej warstwie zabezpieczeń, która chroni Twoje wiadomości i rozmowy z rodziną i przyjaciółmi od chwili opuszczenia urządzenia do momentu dotarcia do urządzenia odbiorcy. Oznacza to, że nikt podczas dostarczania wiadomości, łącznie z Meta, nie może widzieć ani podsłuchać tego, co jest wysyłane lub powiedziane.

Niezależnie od tego, czy udostępniasz zdjęcia rodzinne, czy swoje finanse osobiste, kompleksowe szyfrowanie umożliwia udostępnianie wszystkich informacji przy zachowaniu większej prywatności i bezpieczeństwa.

Messenger – aktualizacja z w pełni szyfrowanymi czatami
fot. Meta

Meta wdraża teraz kompleksowe szyfrowanie w Messengerze i wszystkie Twoje osobiste wiadomości będą domyślnie szyfrowane. Podczas procesu wdrażania możesz zauważyć, że niektóre czaty są szyfrowane od początku do końca przed innymi – tego można się spodziewać. Zauważysz, że czaty, które są w pełni szyfrowane od początku do końca, będą zawierały informację „wiadomości i połączenia chronione pełnym szyfrowaniem”.

Podobnie jak wiele innych funkcji bezpieczeństwa, gdy Twoje czaty są domyślnie szyfrowane od początku do końca, zawsze będą zabezpieczone pełnym szyfrowaniem, aby chronić treść Twoich rozmów.

Jak uzyskać dostęp do historii czatów w programie Messenger w bezpiecznym magazynie?

Chociaż Twoje osobiste wiadomości będą domyślnie szyfrowane, kompleksowe szyfrowanie zmienia sposób ich przechowywania i dostępu do nich. Dzięki bezpiecznemu przechowywaniu Twoja zaszyfrowana historia czatów może zostać zapisana na serwerach Mey lub lokalnie na Twoim urządzeniu w bezpiecznym miejscu, co chroni je przed niepożądanym dostępem na innych urządzeniach.

Bezpieczne przechowywanie zdalnie zapisuje kompleksową, zaszyfrowaną historię rozmów. Meta zaleca włączenie bezpiecznego przechowywania, aby móc przywrócić historię czatów, jeśli kupisz nowe urządzenie. Jeśli nie masz bezpiecznego miejsca na dane, Twoje wiadomości i multimedia mogą zostać trwale utracone w przypadku utraty urządzenia.

Kiedy Twoje czaty zostaną całkowicie zaszyfrowane, Messenger poprosi Cię o skonfigurowanie preferowanej metody dostępu do bezpiecznego magazynu.

Messenger: Skonfiguruj sposób dostępu do historii czatu
Messenger: Skonfiguruj sposób dostępu do historii czatu | fot. Meta

Istnieją dwa główne sposoby uzyskania dostępu do bezpiecznego miejsca:

  • utwórz 6-cyfrowy kod PIN, aby uzyskać dostęp do historii czatu na dowolnym telefonie lub komputerze.
  • lub przechowuj klucz wirtualny na Dysku Google’a lub w iCloud Drive, aaby mieć automatyczny dostęp do historii czatu na dowolnym urządzeniu z systemem Android lub iOS.

Możesz także wybrać dostęp tylko na jednym urządzeniu, ale w tym przypadku dostęp do historii czatu nie będzie możliwy, jeśli zmienisz urządzenie. Ustawienia można w każdej chwili zmienić w sekcji Prywatność i bezpieczeństwoW pełni szyfrowane czaty. Więcej informacji na temat tych opcji i sposobu ich konfiguracji znajdziesz w Centrum pomocy.

Pełne szyfrowanie połączeń i czatów na Messengerze – przykłady komunikatów
Pełne szyfrowanie połączeń i czatów na Messengerze – przykłady komunikatów

Przykłady komunikatów, które możesz zobaczyć na Messengerze w związku z włączeniem pełnego szyfrowania połączeń i rozmów na czacie:

  • Te wiadomości zostały wysłane przed zabezpieczeniem tego czatu za pomocą pełnego szyfrowania. Niektóre działania są niedostępne.
  • Messenger zwiększył bezpieczeństwo tego czatu. Wiadomości i połączenia są zabezpieczone pełnym szyfrowaniem. Dowiedz się więcej
  • Dodatkowe zabezpieczenia czatów. Ewoluujące bezpieczeństwo Messengera dzięki pełnemu szyfrowaniu niektórych połączeń i czatów.
Messenger: w pełni szyfrowane czaty na komputerze
Messenger: w pełni szyfrowane czaty na komputerze

Domyślne kompleksowe szyfrowanie w programie Messenger zostanie wdrożone na całym świecie w nadchodzących miesiącach i kolejni użytkownicy będą systematycznie proszeni o skonfigurowanie sposobu uzyskiwania dostępu do historii czatu na swoich urządzeniach. Więcej informacji pełnym szyfrowaniu w Messengerze znajdziesz w Centrum pomocy.

Przeczytaj także temat pomocy: Co oznacza i jak działa pełne szyfrowanie w Messengerze?

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Meta