Map View w aplikacji Alexa teraz też Polsce

Amazon zaczął udostępniać widok Map View w aplikacji mobilnej Alexa także dla użytkowników spoza Stanów Zjednoczonych.

Map View w aplikacji Alexa
Map View w aplikacji Alexa

Firma Amazon zaczęła wyświetla podgląd funkcji inteligentnego domu Map View, w aplikacji na urzadzenia z systemami iOS i iPadOS w grudniu zeszłego roku, ale z funkcji mogli korzystać tylko użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych, którzy byli zainteresowani przetestowaniem nowej funkcji. Teraz opcja zaczęła się pojawiac także w innych krajach, w tym także w Polsce.

Map View polega na tym, że w aplikacji Alexa na iPhone’a i iPada można użyć widoku mapy domu lub mieszkania, który pozwala stworzyć cyfrowy plan piętra domu, dając łatwy dostęp do podłączonych inteligentnych urządzeń domowych.

Z funkcji można skorzystać, przechodząc do zakładki Devices i klikając w pinezkę w prawym górnym rogu ekranu. Pojawi się dymek z podpowiedzią „Set up map view to see your devices at a glance”, aby rozpocząć proces konfiguracji mapy domu.

Sprowadza się to do szybkiego zeskanowania pomieszczeń za pomocą iPhone’a lub iPada z aparatem wyposażonym w funkcję skanowania przestrzennego, czyli: iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro, iPhone 15 Pro Max, oraz iPad Pro (4. generacji i nowsze).

Samo skanowanie jest szybsze i prostsze niż nagrywanie filmu wideo, a aplikacja sama rozpoznaje ściany, meble, krzesła, okna czy drzwi i umieszcza je na mapie.

Wskazówki jak skanować pomieszczenia do Map View w aplikacji Alexa
Wskazówki jak skanować pomieszczenia do Map View w aplikacji Alexa

Po stworzeniu mapy, wystarczy tylko porozmieszczać swoje inteligentne urządzenia (dodane do Alexy) na mapie, aby znajdowały się w odpowiednim pomieszczeniu i miejscu. Mapę można w każdej chwili modyfikować, podobnie można zmieniać położenie inteligentnych urządzeń. Możesz też dodać kolejne piętra lub pokoje, jeśli wcześniej z jakiegoś powodu zostały pominięte.

Map View w aplikacji Alexa - skanowanie pomieszczeń
Map View w aplikacji Alexa – skanowanie pomieszczeń

O tym, jak skonfigurować widok mapy pisałem w artykule o nowej funkcji z listopada zeszłego roku. Jeśli posiadasz iPhone’a lub iPada z godnego z nową funkcją i nie widzisz jeszcze tej opcji, możesz dopisac sie do listy oczekujących na oficjalnej stronie firmy Amazon.

Obejrzyj film promujący tę funkcję:

Aplikację mobilną Alexa pobierzesz ze sklepów App Store i Google Play:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Amazon