Rzekome zasoby systemu iOS 18 ujawniają przeprojektowanie na wzór systemu visionOS

Pierwsze spojrzenie na plotki o przeprojektowanym systemie iOS 18 w stylu visionOS mogło zostać ujawnione przez nowy obraz aplikacji Aparat.

Nieoficjalny widok ekranu aplikacji Aparat pod systemem iOS 18
Nieoficjalny widok ekranu aplikacji Aparat pod systemem iOS 18

Serwis MacRumors otrzymał powyższy szablon ekranu iPhone’a od anonimowego źródła, które twierdzi, że uzyskało je od inżyniera systemu iOS. Zostanie rzekomo uwzględniony w zasobach Apple Design Resources dla systemu iOS 18, które pomagają programistom w wizualnym projektowaniu aplikacji za pomocą programów takich jak Sketch i Photoshop. Nie możemy potwierdzić autentyczności obrazu, ale warto na niego spojrzeć, ponieważ jest on zgodny z wcześniejszymi plotkami.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Jakie nowości mogą pojawić się pod iOS 18?

W lutym izraelska witryna The Verifier twierdziła, że iOS 18 i iPadOS 18 będą zawierać elementy projektowe inspirowane systemem visionOS dla Apple Vision Pro. System operacyjny zestawu Vision Pro charakteryzuje się wysokim poziomem przezroczystości głębi dzięki szklanym przyciskom z odblaskowymi krawędziami.

Na przykład aplikacja Apple TV pod systemem iPadOS 18 będzie najwyraźniej zawierać ten sam półprzezroczysty pasek nawigacyjny, który został wprowadzony w zeszłym roku w wersji aplikacji tvOS 17.2. Wygląd tego menu wykazuje wyraźne podobieństwo do systemu visionOS. Z raportu wynika, że Apple planuje także przeprojektowanie różnych innych menu systemowych i wbudowanych aplikacji pod systemem iOS 18, w tym Safari.

Przez lata Verifier miał mieszane doświadczenia związane z plotkami na temat planów Apple, ale Mark Gurman z Bloomberga powiedział, że Apple pracuje nad zmianą projektu interfejsu systemu iOS „już w tym roku”. Zgodził się, że iOS może w przyszłości wykorzystać pewne elementy projektowe z visionOS, ale Gurman nie spodziewa się „całkowitej przebudowy odzwierciedlającej visionOS”. Dlatego też zakres potencjalnej przebudowy jest nadal nieznany.

Elementy systemu visionOS
Elementy systemu visionOS

Chociaż Gurman sugerował, że przeprojektowanie może nie pojawić się w tym roku, w listopadowym wydaniu swojego biuletynu był bardziej stanowczy w sprawie przeprojektowania iOS 18, gdy powiedział, że kierownictwo wyższego szczebla Apple’a opisało iOS 18 jako „ambitny i przekonujący” z „ważnymi nowymi funkcjami i projektami.”

Rzekome zasoby dotyczące projektu aplikacji Aparat pod systemem iOS 18 pozornie pokrywają się z tymi doniesieniami i pokazują, że elementy wizualne Apple’a zostały znacznie przemyślane zgodnie z systemem visionOS, ale może to nie być uzasadnione.

Oczekuje się, że Apple zaprezentuje wersję iOS 18 na corocznej konferencji programistów WWDC24 już 10 czerwca 2024 roku. Pierwsza wersja beta nowej wersji systemu powinna być dostępna wkrótce po ogłoszeniu. Aktualizacja powinna zostać udostępniona wszystkim użytkownikom we wrześniu tego roku wraz z serią iPhone’a 16.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Macrumors