tvOS 17.2 z ulepszoną aplikacją Apple TV już dostępny

Firma Apple udostępniła dzisiaj system tvOS 17.2, drugą dużą aktualizację systemu operacyjnego tvOS 17 z ulepszoną aplikacją Apple TV.

Nowa aplikacja Apple TV pod tvOS 17.2
Nowa aplikacja Apple TV pod tvOS 17.2

Uaktualnienie systemu tvOS 17.2 pojawiło się ponad miesiąc po tvOS 17.1 – aktualizacji, która rozszerzyła dostępność funkcji Ulepszonego dialogu. System tvOS 17.2 można pobrać w aplikacji Ustawienia na Apple TV, przechodząc do sekcji do SystemUaktualnienia, aby pobrać nowe oprogramowanie. Na urządzeniach ‌‌Apple TV‌‌, na których aktywowana jest opcja automatyczne uaktualnienia, zostaną automatycznie zaktualizowane do wersji tvOS 17.2.

Pod systemem tvOS 17.2 Apple wprowadziło aktualizację aplikacji Apple TV, która jest centralnym centrum treści na urządzeniu. Aplikacja zawiera pasek boczny z treściami z usług Apple’a i innych usług przesyłania strumieniowego, które integrują się z funkcją Oglądaj teraz pod tvOS.

Firma Apple udostępniła także osobne sekcje Szukaj, Obejrzyj teraz, Apple TV+, Sport, sklep do dokonywania zakupów oraz bibliotekę zawierającą zakupione seriale telewizyjne i filmy. Istnieją również sekcje dotyczące usług przesyłania strumieniowego, takich jak ABC, CBS, Comedy Central, Hulu, ESPN, Discovery, Peacock, Prime Video i inne.

Kliknięcie każdej usługi streamingowej powoduje wyświetlenie szczegółowych informacji o tym, co jest dostępne w tej usłudze. Dostępna jest także zaktualizowana sekcja „Mój telewizor”, która zastępuje poprzednią sekcję „Moje kanały”.

tvOS 17.2 update na Apple TV

Apple usunął możliwość kupowania seriali telewizyjnych i filmów z samodzielnych aplikacji iTunes TV Shows i iTunes Movies i przekierowuje klientów do aplikacji Apple TV w celu dokonywania zakupów. Zmiany w aplikacji telewizyjnej mają na celu usprawnienie zakupu i oglądania treści.

Sprawdź też:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple