Nowa waga Xiaomi Body Composition Scale S400 już jest!

Inteligentna waga łazienkowa Xiaomi Body Composition Scale S400 rejestruje 25 wskaźników dotyczących zdrowia i będzie można ją wkrótce zamawiać!

Inteligentna waga Xiaomi Body Composition Scale S400

Xiaomi wprowadziło na rynek globalny swoją nową inteligentną wagę Xiaomi Body Composition Scale S400. Urządzenie jest w stanie mierzyć 25 różnych wskaźników zdrowotnych. Jesienią ubiegłego roku Xiaomi wprowadziło na rynek chiński Mijia S400, teraz wkracza ona na rynki międzynarodowe. Waga Xiaomi Body Composition Scale S400 znalazła się niedawno na globalnej stronie producenta.

➔ ZOBACZ TEŻ: Inteligentna waga Withings waży, tak żebyś nie widział

Jak zwykle nie zdradzono to jeszcze dostępności ani ceny, ale przynajmniej zapowiada start sprzedaży poza rodzimym rynkiem Xiaomi, gdzie Mijia S400 kosztuje zaledwie 99 juanów, czyli równowartość około 14 dolarów. Gdy waga Xiaomi Body Composition Scale S400 zawita do Europy i USA, z pewnością będzie nieco droższa. Na przykład sugerowana cena detaliczna Mi Body Composition Scale 2 wynosi nieco poniżej 50 dolarów.

Według producenta Xiaomi Body Composition Scale S400 mierzy łącznie 25 wskaźników związanych ze składem ciała i zdrowiem za pomocą impedancji bioelektrycznej o dwóch częstotliwościach. W instrukcji urządzenia podano, że wartości impedancji elektrycznej płynów wewnątrzkomórkowych i zewnątrzkomórkowych można dokładnie zmierzyć przy użyciu prądów przemiennych o wysokiej i niskiej częstotliwości.

Inteligentna waga Xiaomi Body Composition Scale S400 - wskaźniki mierzone przez wagę
Inteligentna waga Xiaomi Body Composition Scale S400 – wskaźniki mierzone przez wagę

Podczas jednego pomiaru inteligentna waga dostarcza takich danych, jak” masa ciała, tętno, BMI, zawartość wody, procent tkanki tłuszczowej, masa mięśniowa, zawartość minerałów w kościach i procent tkanki tłuszczowej trzewnej. Nie jest jednak jasne, jak dokładne są wyniki pomiarów, ponieważ Xiaomi Body Composition Scale S400 nie jest wyrobem medycznym.

Inteligentna waga Xiaomi ma ważyć z dokładnością do 0,1 kg w zakresie od 0,1 do 150 kg i może przechowywać informacje dla maksymalnie 36 osób. Posiada również tryb trzymania dziecka do ważenia niemowląt i zwierząt domowych, a także tryb gościa. Zmierzonymi wartościami można wygodnie zarządzać poprzez Bluetootha za pomocą aplikacji Mi Home/Xiaomi Home. Wreszcie Xiaomi określa żywotność baterii na 180 dni.

Inteligentna waga Xiaomi Body Composition Scale S400 - specyfikacja
Inteligentna waga Xiaomi Body Composition Scale S400 – specyfikacja

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Xiaomi | Notebookcheck