W Plusie 5G popędzi z prędkością 2 Gb/s

Operator komórkowy Plus zdradza plany rozwojowe zasięgu ultraszybkiego internetu mobilnego i światłowodowego Plusa oraz podsumowuje dotychczasowe osiągnięcia!

Rozwój sieci 5G i światłowodu w Plusie

Plus rozszerza zasięg sieci 5G, 5G Ultra oraz światłowodu. W zasięgu 5G Plusa są już 23 miliony mieszkańców Polski, a z jeszcze szybszego 5G Ultra może korzystać 6 milionów osób we wszystkich województwach. Cały czas zwiększana jest również dostępność szybkiego internetu stacjonarnego Plus Światłowód, który aktualnie jest dostępny dla ponad 13 milionów mieszkańców Polski.

➔ CZYTAJ TEż: Orange i APA Group uruchamiają pierwszą Akademię 5G w Polsce

To jednak nie koniec zmian. Rok 2024 będzie rokiem dalszej rozbudowy 5G w Plusie. Dzięki planowanej agregacji nowego pasma C wraz z dotychczasowymi zasobami sieciowymi, klienci zyskają jeszcze większe możliwości wykorzystania internetu 5G z maksymalną prędkością technologiczną do nawet 2 Gb/s.

Dzięki blisko 3700 stacjom bazowym z internetu 5G mogą korzystać już 23 miliony osób w 1150 mniejszych i większych miejscowościach we wszystkich województwach. Plus powiększa także zasięg sieci 5G Ultra. Rozwiązanie to wykorzystuje agregację, czyli łączenie 3 pasm radiowych – dwóch w technologii 5G (2600 MHz i 2100 MHz) oraz dodatkowo warstwy 4G (1800 MHz) – do szybkiej transmisji danych.

Technologia 5G Ultra jest obecnie dostępna w 257 mniejszych i większych miejscowościach na terenie całego kraju. Aktualnie 5G Ultra obsługuje blisko 1000 stacji. Dzięki temu w zasięgu internetu mobilnego szybkiego jak światłowód jest już 6 milionów osób.

Z zalet sieci 5G oraz 5G Ultra mogą bez dodatkowych opłat korzystać wszyscy klienci posiadający ofertę abonamentową, na kartę i internetową od Plusa oraz Plusha. Wystarczy posiadać smartfon lub router obsługujący tę technologię oraz przebywać w zasięgu sieci. Dzięki temu klienci zyskują szybki transfer danych oraz płynne korzystanie z usług online, takich jak strumieniowanie wideo w jakości 4K lub 8K, gry w chmurze bez opóźnień, oglądanie relacji na żywo bez zacinania, szybkie pobieranie plików, przesyłanie dużych załączników w krótkim czasie oraz efektywne działanie wielu urządzeń jednocześnie podłączonych do sieci.

Światłowód od Plusa dostępny w całym domu 

Plus pracuje także nad rozwojem oferty Plus Światłowód, tak aby jak największa liczba osób mogła korzystać z szybkiego internetu stacjonarnego. Aktualnie w zasięgu światłowodu od Plusa jest już ponad 6 milionów domów i mieszkań, czyli 13 milionów mieszkańców Polski we wszystkich województwach.

Użytkownicy otrzymują możliwość korzystania ze światłowodowego internetu z prędkością do nawet 1 Gb/s, który gwarantuje pracę i naukę zdalną bez zakłóceń, czy bezproblemowe działanie wielu urządzeń podłączonych do sieci.

Plany rozwoju internetu mobilnego w Plusie

Plus przygotowuje się do dalszej rozbudowy sieci 5G, aby zapewnić użytkownikom usługę o jak najlepszych parametrach. W najbliższych miesiącach, dzięki planowanej agregacji pasma C z dotychczasowymi zasobami radiowymi, użytkownicy zyskają dostęp do internetu mobilnego z maksymalną prędkością technologiczną do 2 Gb/s. Wzrost prędkości oraz zwiększenie pojemności sieci jeszcze bardziej podniosą jakość oferowanych usług.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: