Inteligentna waga Withings waży, tak żebyś nie widział

Waga Body Smart za 99,95 USD ma nowy tryb, który zastępuje kilogramy wiadomościami motywacyjnymi, liczbą kroków, jakością powietrza i pogodą.

Body Scale - nowa inteligentna waga od Withings

Nawet jeśli Twoim celem jest utrata wagi, liczba kilogramów na wadze nie zawsze jest najlepszą miarą postępu. Idąc tym tropem nowa waga Body Smart firmy Withings dodaje tryb „przy zamkniętych oczach” i integruje się z aplikacją Zdrowie firmy Apple. Zamiast wyświetlać Twoją wagę, waga będzie wyświetlać zachęcające komunikaty lub dane, takie jak liczba kroków, jakość powietrza i pogoda.

Zobacz też: U-Scan to inteligentne urządzenie, na które się sika

Wykluczenie wagi na wadze może wydawać się dziwne, ale jest to przydatna funkcja dla osób, które chcą śledzić swoje zdrowie, ale mogą mieć historię zaburzeń odżywiania, łatwo się zniechęcają lub chcą skupić się na innych pomiarach postępów, takich jak przyrost masy mięśniowej.

Możesz też po prostu zachować prywatność i wyświetlać swoją wagę tylko w aplikacji. To nie pierwszy raz, kiedy widzimy tego rodzaju funkcję. Na przykład QardioBase 2 miał tryb inteligentnego sprzężenia zwrotnego, który zastępował liczby uśmiechniętą (lub mniej uśmiechniętą) buźką, która wskazywała postępy w realizacji celów związanych z odchudzaniem. Rozwiązanie od Withings ma nieco szerszy zakres, ponieważ niekoniecznie musi być powiązana z jakimkolwiek celem utraty wagi.

Możesz jednak zobaczyć wagę, jeśli się na to zdecydujesz. Ma też kolorowy wyświetlacz.

Withings ma już wiele inteligentnych wag, w tym podstawową Body, a także Body Comp za 199,95 USD i Body Scan za 399,95 USD. Pod względem ceny i funkcji nowy model Body Smart oferowany jest w bardziej przystępnej cenie za 99,95 USD.

Podobnie jak inne wagi Withings, może śledzić tętno i wykorzystuje analizę impedancji bioelektrycznej (BIA) do określenia składu ciała. Zasadniczo wysyła mały sygnał elektryczny przez stopy w celu pomiaru tkanki tłuszczowej, tłuszczu trzewnego („złego” rodzaju tłuszczu), masy mięśniowej i masy wody.

Oprócz typowych wskaźników z włączoną funkcją BIA, Body Smart wprowadza również podstawową przemianę materii (BMR) i wiek metaboliczny. Chociaż te funkcje nie będą dostępne w momencie premiery, Withings zapowiada, że pojawią się w ramach aktualizacji oprogramowania w maju wraz z trybem ciąży.

Body Scale - nowa inteligentna waga od Withings
Body Scale – nowa inteligentna waga od Withings

Nowa waga ma również kolorowy ekran, w porównaniu do czarno-białego wyświetlacza, który był obecny w poprzednich modelach wag firmy. Jeśli chodzi o żywotność baterii, Withings twierdzi, że będzie działać na trzech bateriach AAA przez okres do 15 miesięcy.

Withings Body Smart za 99,95 USD jest dostępny w USA od dziś i jest dostępny w kolorze czarnym lub białym.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Whithings | The Verge