W WhatsAppie przypniesz teraz do 3 wiadomości w oknie czatu

WhatsApp ogłosił w czwartek, że użytkownicy mogą teraz przypiąć do trzech wiadomości na czacie, aby uzyskać do nich łatwy dostęp.

WhatsApp - przypinanie wiadomości na czacie
WhatsApp – przypinanie wiadomości na czacie

Do tej pory użytkownicy mogli przypinać tylko jedną wiadomość do rozmowy z danym kontaktem lub grupą. Zarówno dyrektor generalny Meta Mark Zuckerberg, jak i szef WhatsAppa Will Cathcart ogłosili rozbudowę tj funkcji na swoich kanałach WhatsApp. W aplikacji do czatowania po raz pierwszy wprowadzono możliwość przypinania wiadomości w rozmowach indywidualnych i grupowych w grudniu ubiegłego roku.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: WhatsApp testuje nowe ikony w menu

Użytkownicy mogą przypinać wszystkie typy wiadomości, w tym tekst, obrazy i ankiety. Przypięte wiadomości mogą być bardzo przydatne do szybkiego uzyskania informacji, takich jak adres znajomego lub miejsce zaplanowanej z grupą wycieczki.

Aby przypiąć wiadomość, musisz ją długo przytrzymać i wybrać „Przypnij” . Możesz także wybrać czas trwania wiadomości — 24 godziny, 7 dni (domyślny wybór) i 30 dni — aby wiadomość pozostała przypięta na górze rozmowy. Pomaga to pozbyć się przypiętych wiadomości, jeśli informacje staną się w końcu nieaktualne lub nieistotne.

Nie ma jednak możliwości przypięcia wiadomości takiej jak adres na zawsze. Musisz więc ponownie przypiąć taką wiadomość za 30 dni. Jedyną alternatywą jest oznaczenie wiadomości gwiazdką i uzyskanie do niej dostępu poprzez menu informacji kontaktowych.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: WhatsApp | Techcrunch