WhatsApp testuje nowe ikony w menu

WhatsApp chce, aby jego menu z trzema kropkami było bardziej intuicyjne i testuje nowy wygląd ikon dla każdej pozycji.

Ikony w menu rozwijanym WhatsAppa
Ikony w menu rozwijanym WhatsAppa | zrzut z aplikacji WABetaInfo

Znajomy od lat interfejs WhatsAppa otrzyma nową aktualizację dla opcji menu z nowymi ikonami, które sprawią, że nawigacja będzie bardziej przystępna i intuicyjna dla użytkowników. Betatesterzy już zauważają tę zmianę, więc wkrótce można spodziewać się szerszego wdrożenia. Interfejs użytkownika w aplikacji mobilnej WhatsAppa zaczyna być już nieco przestarzały, choć przez 10 lat zaobserwowaliśmy kilka nowych, rewolucyjnych funkcji i zmian funkcjonalnych, ale nie było żadnych znaczących zmian wizualnych. Mamy jednak nadzieję, że te drobne zmiany będą sukcesywnie poprawiać wrażenia wizualne, a najnowsza wersja beta stanowi kolejny krok w kierunku tej modernizacji dzięki nowym ikonom opcji rozszerzonego menu.

➔ ZOBACZ TEŻ: Wyszukiwanie w WhatsAppie po dacie, teraz też pod Androidem

Twórcy aplikacji na Androida zazwyczaj umieszczają niepotrzebne elementy menu na zwijanych paskach bocznych lub w rozwijanych menu rozszerzonych – tzw. menu szaszłykowym lub hamburgerowym. WhatsApp nie jest wyjątkiem — ma cztery podstawowe zakładki poświęcone Społecznościom, Czatom, Aktualizacjom i Połączeniom, a wszystkie inne elementy, w tym opcje dotyczące konwersacji, są dostępne za pośrednictwem ikony z trzema kropkami w prawym górnym rogu interfejsu użytkownika.

To rozszerzone menu zawiera opcje, takie jak Nowa grupa, Nowa transmisja, Połączone urządzenia, Wiadomości oznaczone gwiazdką i Ustawienia, podczas gdy elementy menu w rozmowie obejmują Wyświetl kontakt, Szukaj, Wycisz powiadomienia oraz przełącznik Znikających wiadomości, ale oba te menu używają tylko tekstu. Obserwatorzy funkcji WhatsAppa z WABetaInfo donoszą, że wersja 2.23.21.12 aplikacji jest teraz w fazie testów beta z ikonami dla rozszerzonego menu.

Udostępnione zrzuty ekranu ukazują uproszczoną grafikę liniową odpowiadającą każdej opcji w menu, z ikoną poprzedzającą tekst. Jednak WABetaInfo pokazuje tylko rozszerzone menu dla rozmów, więc nie jesteśmy pewni, czy ogólne rozszerzone menu zostanie podobnie potraktowane. W każdym razie ikony sprawiają, że lista jest bardziej przystępna i intuicyjna w użytkowaniu. Dzięki nim szybko można zidentyfikować pozycje menu i sprawniej uzyskać do nich dostęp.

Nowe ikony są już udostępniane niektórym betatesterom. Mamy nadzieję, że nie trzeba będzie długo czekać, zanim ten intuicyjny nowy styl menu pojawi się także w publicznej wersji aplikacji.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: WABetaInfo | Android Police