Radosław Kotarski poprowadzi teleturniej „Va Banque” na TVP2

We wtorek, 2 kwietnia 2024 r. o godz. 18:10 TVP2 wyemituje pierwszy odcinek nowej odsłony teleturnieju „Va Banque”, który poprowadzi Radosław Kotarski – znany popularyzator wiedzy, pisarz i dziennikarz.

Radosław Kotarski „Va Banque” TVP2

Teleturniej Va Banque – oparty na amerykańskim formacie Jeopardy! – to program, w którym uczestnicy muszą wykazać się wiedzą i refleksem. Konwencja programu zakłada podawanie uczestnikom odpowiedzi, do których muszą ułożyć pytania. Radosław Kotarski jest twórcą programu „Polimaty” w serwisie YouTube oraz „Podróży z historią” w TVP. Jest jednym z gospodarzy „Podsiadło Kotarski Podcast”.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Nowy kanał online TVN Milionerzy już w Playerze

Radosław Kotarski to także autor bestsellerowych książek: „Nic bardziej mylnego”, w której obala rozpowszechniane mity naukowe; „Włam się do mózgu”, opisującej nowoczesne metody uczenia się oraz „Inaczej”, poświęconej najskuteczniejszym sposobom na organizację własnego środowiska pracy. Ostatnio wydał także zbiór opowiadań.

Przez większość mojego dorosłego życia zajmowałem się popularyzacją wiedzy, a teraz czas wiedzą się nieco pobawić. Pamiętam dobrze, jak lata temu z wypiekami na twarzy oglądałem pierwszy „Va Banque” prowadzony przez Kazimierza Kaczora i zawsze zastanawiałem się, dlaczego uczestnicy tak brzydko piszą po swoich pulpitach. Dzisiaj wiem, że wcale nie jest to takie łatwe, nie mówiąc o tym, że już zupełnie trudne jest udzielenie prawidłowej odpowiedzi na pytania z tak wielu różnych kategorii. To dla mnie duże wyróżnienie, że zostałem zaproszony do tego programu, zwłaszcza, że wcześniej prowadzili go wybitni szermierze słowa i elegancji.

mówi prowadzący nową odsłonę „Va Banque” – Radosław Kotarski

Teleturniej „Va Banque” w nowej odsłonie będzie można oglądać od poniedziałku do soboty o godz. 18:10 w TVP2, pierwszy odcinek programu we wtorek 2 kwietnia 2024 roku.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Telewizja Polska