Max zadebiutuje w Polsce 21 czerwca 2024 roku

HBO Max wkrótce będzie po prostu Maxem także w większości krajów Europy, w tym w Polsce. Zmiana rozpocznie się 21 maja 2024 roku, by dotrzeć w czerwcu także nad Wisłę.

Max zadebiutuje w Polsce 21 czerwca 2024 roku

AKTUALIZACJA (7 maja 2024 r.): Serwis Max zadebiutuje w Polsce 11 czerwca 2024 roku!

Podobnie jak w zeszłym roku w USA, Warner Bros. Discovery (WBD) przenosi HBO Max do serwisu Max w Europie, dodając przy tym treści Discovery+ i wydarzenia sportowe na żywo. Max będzie dostępny po raz pierwszy na kontynencie w krajach nordyckich, iberyjskich oraz Europie Środkowo-Wschodniej 21 maja 2024 roku. Niedługo potem, bo dokładnie za miesiąc -21 czerwca 2024 roku – trafi do Polski, Holandii, Francji i Belgii (co ciekawe, w Holandii i Belgii usługa przesyłania strumieniowego nadal będzie nazywać się HBO Max, mimo że obejmuje tam Discovery i treści sportowe).

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Max to już oficjalnie połączone HBO Max i Discovery+

Będzie to pierwszy raz, kiedy usługa przesyłania strumieniowego WBD będzie dostępna we Francji i Belgii i są to pierwsze nowe terytoria platformy od ponad dwóch lat. Podsumowując, Max będzie wkrótce dostępny w 25 krajach Europy oraz 65 krajach i terytoriach na całym świecie, ponieważ ma konkurować z globalnym zasięgiem Netflixa.

W krajach, w których Max jest dostępny w Europie, będzie to jedyne miejsce, w którym widzowie będą mogli obejrzeć każdy moment Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku. (Peacock transmituje ponad 5000 godzin transmisji na żywo z wydarzenia w USA). Igrzyska Olimpijskie będą dostępne we wszystkich planach abonamentowych Max na kontynencie.

Podobnie jak w USA, Max będzie dostępny w ramach kilku planów też w Europie. W wybranych krajach dostępny będzie podstawowy plan z reklamami oraz plan standardowy, z możliwością jednoczesnego przesyłania strumieniowego na dwóch urządzeniach w rozdzielczości Full HD i do 30 pobrań do przeglądania offline. Plan premium umożliwia przesyłanie strumieniowe w rozdzielczości 4K z Dolby Atmos na maksymalnie czterech urządzeniach jednocześnie i do 100 pobrań do oglądania w trybie offline. Ceny będą się różnić w zależności od kraju.

Na polskich stronach pomocy serwisu Mac pojawiła się dokładna data premiery serwisu Max (zamiast HBO Max) w Polsce: 21 czerwca 2024 roku
Na polskich stronach pomocy serwisu Mac pojawiła się dokładna data premiery serwisu Max (zamiast HBO Max) w Polsce: 21 czerwca 2024 roku

Dostępny będzie dodatek sportowy obejmujący tenis Wielkiego Szlema, wielkie wyścigi kolarskie, 24-godzinny wyścig Le Mans, transmisje na żywo z sieci liniowych Eurosport 1 i Eurosport 2 oraz wiele więcej. Max będzie także oferował kanały telewizyjne na żywo w niektórych krajach w ramach wybranych planów, w tym CNN International we Francji czy TVN w Polsce. Serwis streamingowy zaoferuje użytkownikom także dostęp do najpopularniejszych kanałów telewizyjnych w różnych kategoriach tematycznych, w tym do kluczowych lokalnych i globalnych stacji newsowych – TVN24 i CNN.

W wielu przypadkach HBO Max automatycznie zaktualizuje się do wersji Max, chociaż niektórzy użytkownicy zostaną poproszeni o pobranie nowej aplikacji Max. Obecni abonenci HBO Max zachowają swoje profile i historię oglądania po zmianie. Abonenci Eurosportu i Discovery+ otrzymają szczegółowe informacje dotyczące rejestracji w Max.

Aplikacja „Max: Stream HBO, TV, & Movies” (The One to Watch) dostępna jest na razie do pobrania w sklepach App Store i Google Play w USA:

Tymczasem WBD ujawniło, że drugi sezon House of the Dragon (Ród Smoka), spin-offu Gry o tron, zadebiutuje w HBO i Max w USA 16 czerwca, a następnego dnia 17 czerwca 2024 roku w Europie. Firma wypuściła także dwa zwiastuny, które przedstawiają historię odpowiednio z perspektywy Zielonej i Czarnej Rady.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Warner Bros. Discovery