Apple uruchomiło witrynę z „Dokumentacją”

Na stronie „Dokumentacja” Apple umieściło w jednym miejscu instrukcje obsługi, dane techniczne, instrukcje i materiały do pobrania.

Strona „Dokumentacja” firmy Apple
Strona „Dokumentacja” firmy Apple

Nowa podstrona Dokumentacja w witrynie firmy Apple zawiera oficjalne podręczniki użytkownika, instrukcje napraw, dane techniczne i pliki do pobrania firmy Apple w jednym wygodnym miejscu z możliwością łatwego przeszukiwania treści. Możesz wpisać nazwę produktu w polu wyszukiwania, aby wyświetlić odpowiednie zasoby, lub kliknąć określone rodziny produktów, aby wybrać żądany model urządzenia.

Jednocześnie firma przekierowała swoją starą stronę z podręcznikami z apple.com/manuals na nową stronę z dokumentacją pod adresem support.apple.com/docs. Strona dostępna jest w polskiej wersji językowej.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Apple przeprojektowało swój sklep internetowy

Dokumentacja techniczna wymieniona na nowej stronie, taka jak podręczniki, instrukcje obsługi, specyfikacje techniczne i arkusze informacyjne, a także oprogramowanie do pobrania, była wcześniej rozproszona w różnych miejscach w witrynie Apple’a. Nowa strona konsoliduje te zasoby, dzięki czemu są one wygodnie dostępne z jednego miejsca.

Na przykład instrukcje napraw, o których mowa w samoobsługowym sklepie naprawczym Apple’a, są teraz połączone z odpowiednimi sekcjami na stronie Dokumentacja.

Dokumentacja Apple: iPhone
Dokumentacja Apple: iPhone

Na stronie prezentowane są wszystkie aktualne produkty, od iPhone’a, iPada i komputera Mac po Apple Watch, Apple TV, Vision Pro, AirPods i HomePod, w tym monitory zewnętrzne Studio Display i Pro Display XDR oraz różne akcesoria, takie jak Apple Pencils, Klawiatury Magic Keyboard, AirTagi, klucze sprzętowe i kable.

Dokumentacja Apple’a nie ogranicza się do aktualnych i najnowszych produktów firmy, ponieważ w równym stopniu reprezentowany jest wycofany i stary już sprzęt, taki jak bezprzewodowe stacje bazowe AirPort, odtwarzacze muzyczne iPod i stare wersje iTunes.

Stare instalatory i oprogramowanie sprzętowe

Mówiąc o iTunes, pobieranie oprogramowania jest powiązane z każdym urządzeniem. Po prostu kliknij żądaną sekcję, np. Mac, a następnie wybierz macOS, aby przeglądać różne wersje systemu operacyjnego dla komputerów Mac, począwszy od wczesnych wersji Mac OS X, takich jak Jaguar. To samo dotyczy sprzętu Apple’a, ale nie zapomnij kliknąć łącza Pokaż więcej na dole strony, aby wyświetlić zasoby dotyczące wycofanych produktów, takich jak iBooki.

Dokumentacja Apple: Mac OS X 10.6
Dokumentacja Apple: Mac OS X 10.6

Wygląda na to, że strona jest w trakcie rozbudowywania. Można pobrać instalator Lion, ale instalator Mavericks był niedostępny w momencie publikacji. Brakowało także niektórych starszych instrukcji serwisowych, schematów i instrukcji obsługi (wieloletni fani Apple’a znają doskonale witrynę Every Mac, na której można znaleźć stare instrukcje firmy Apple).

Apple Books nie zawiera już najnowszych podręczników Apple’a

Wszystkie podręczniki użytkownika dostępne w Dokumentacji Apple’a to wersje internetowe, które można przeglądać w dowolnej przeglądarce internetowej. Nie wiem, czy ma to związek z nową stroną Dokumentacja, ale zauważyłem, że firma Apple niedawno przestała udostępniać oficjalne podręczniki użytkownika w postaci e-booków do pobrania w Apple Books.

Dokumentacja Apple: MacBook Air (15-calowy, M3, 2024 r.)
Dokumentacja Apple: MacBook Air (15-calowy, M3, 2024 r.)

Na przykład przewodnik po iOS 17, który jest dostępny w internecie od aktualizacji wydanej we wrześniu 2023 roku, ale nigdzie nie można go zobaczyć w Apple Books.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple Polska