Opera ze 164-proc. wzrostem pobrań na iPhone’ach w UE!

Opera odnotowała 164-procentowy wzrost liczby nowych użytkowników iOS w całej UE od kiedy są oni proszeni o wybór swojej domyślnej przeglądarki.

Opera ze 164-proc. wzrostem pobrań na iPhone'ach w UE

Od czasu wejścia w życie unijnego Aktu o rynkach cyfrowych (ang. Digital Markets Act) 7 marca prawie 400 milionom użytkowników smartfonów w Unii Europejskiej jest proszona o wybranie domyślnej przeglądarki na urządzeniu z systemem Android lub iOS. Flagowa przeglądarka Opera na iOS – europejska alternatywa wobec fabrycznych rozwiązań – odnotowała 164-procentowy wzrost liczby nowych dziennych użytkowników w okresie od 5 do 7 marca 2024 roku.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Od 6 marca prawie 400 mln Europejczyków może wybrać domyślną przeglądarkę na Androidzie i iOS-ie

 W dniu, w którym zaczął się pojawiać ekran wyboru nowej domyślnej przeglądarki, zaobserwowaliśmy gwałtowny wzrost liczby naszych codziennych aktywnych użytkowników, szczególnie w przypadku Opery na iOS. Naszym zdaniem wpływają na to dwa czynnikie: po pierwsze, znaczenie samej unijnej regulacji, która zapewnia uczciwe warunki konkurencji, a po drugie, użytkownicy są ciekawi nowych i innowacyjnych produktów, które mogą zapewnić lepszą jakość korzystania z internetu.

— mówi Jørgen Arnesen, EVP Mobile w Operze

Przyrost liczby nowych użytkowników przeglądarek mobilnych Oper  na Androida i iOS, miał miejsce na głównych rynkach w całej Unii Europejskiej. Opera na iOS szczególną popularnością cieszy się we Francji, gdzie liczba nowych użytkowników wzrosła pięciokrotnie, aż 402%. W Hiszpanii liczba nowych użytkowników wzrosła 7 marca o 143%, podczas gdy w Polsce i Niemczech odnotowano wzrost odpowiednio o 68% i 56%.

Wyniki wskazują, że użytkownicy iOS byli chętni do zmian i korzystają z okazji, aby przejść na inne, bardziej zorientowane na użytkownika aplikacje, takie jak Opera. Natomiast Opera na Androida również odnotowała znaczny wzrost  liczby użytkowników – szczególnie we Francji, gdzie dzienna liczba nowych użytkowników wzrosła o 54% w dniu wprowadzenia nowych unijnych regulacji.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Brave z nagłym wzrostem pobrań pod iOS 17.4

Statystyki pokrywają się z wynikami ankiety*, przeprowadzonej przez Operę wśród europejskich użytkowników smartfonów przed 6 marca, z której wynika, że 8 na 10 z nich  było otwartych na przetestowanie nowej przeglądarki. Co więcej, wśród ankietowanych panowała niemal powszechna zgoda co do tego, jak ważna wolność wyboru i transparentność przy selekcji przeglądarki.

Przeglądarka Opera z AI

Przeglądarkę Opera z AI i VPN-em pobierzesz na urządzenia z systemami iOS i Android:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Opera