YouTube z nowym wyglądem aplikacji na TV

YouTube właśnie ogłosił nowy wygląd swojej aplikacji telewizyjnej, która zostanie udostępniona wszystkim użytkownikom w ciągu najbliższych kilku tygodni.

YouTube na smart TV

Nowy projekt ma przenieść do salonu znane funkcje i interaktywność YouTube’a, zachowując przy tym takie same doświadczenia użytkownika, jakie znają i kochają fani serwisu. Główną zmianą jest zmniejszony rozmiar odtwarzacza wideo, co ma ułatwić interakcję. Oprócz zmian wizualnych nowy wygląd obejmie szeroką gamę nowych możliwości, takich jak robienie zakupów i przeglądanie wyników na żywo, a także ulepszenia istniejących funkcji, takich jak dostęp do opisów filmów i komentarzy.

Przed podjęciem decyzji, co faktycznie zmienić, a co zachować w nowym wyglądzie, YouTube wykorzystał opinie użytkowników i oto jakie wyciągnięto wnioski:

  • Nowy projekt sprawdza się w przypadku funkcji, które wymagają takiej samej lub większej uwagi niż sam film (np. komentarze, opis, czat na żywo), ale zasłonięcie wideo mogłoby mieć negatywny wpływ na wrażenia z oglądania.
  • Musimy w dalszym ciągu stawiać na prostotę przed wprowadzaniem dodatkowych, lekkich elementów sterujących.
  • Jedno uniwersalne rozwiązanie może nie być najlepszym podejściem, ponieważ funkcje takie jak czat na żywo i opis wideo korzystają z różnych poziomów zanurzenia.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: YouTube udostępnia przeprojektowane strony kanałów na telewizorach

Efekt końcowy „film utrzymuje wyśrodkowany obraz, ale zapewnia dostęp do funkcji, które czynią YouTube’a wyjątkowym – a wszystko to bez zakłócania oglądania”.

Aplikacja YouTube na TV przed zmianamiAplikacja YouTube na TV po zmianach
Aplikacja YouTube na TV przed zmianami (po lewej) oraz po zmianach (po prawej) – przesuń suwak na środku aby zobaczyć różnice

Najważniejsze jest to, że nowy layout skupia się na możliwości czytania komentarzy i opisów filmów, mając jednocześnie odtwarzacz wideo przed oczami. To interesująca koncepcja, która umożliwi subskrybentom YouTube’a na smart TV przeglądanie wyświetleń bez zakłócania oglądania.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: YouTube Official Blog | PhoneArena