VLC pojawi się na Apple Vision Pro

Popularny odtwarzacz multimedialny VLC potwierdza, że trwają prace nad aplikacją na urządzenia Apple Vision Pro z visionOS.

Aplikacja VLC Media Player na Apple Vision Pro (immersive)
Aplikacja VLC Media Player na Apple Vision Pro (immersive)

Na urządzeniach Apple Vision Pro wciąż brakuje wielu aplikacji, które znają już użytkownicy systemów iOS, macOS i tvOS, a niektórzy duzi programiści zapowiedzieli już, że na razie nie są zainteresowani udostępnianiem swoich aplikacji na Vision Pro. Jednak jedną z aplikacji, która pojawi się pod systemem visionOS, jest popularny odtwarzacz multimedialny VLC – przynajmniej tak wynika z zapowiedzi prezesa VideoLAN Jeana-Baptiste’a Kempfa.

➔ ZOBACZ TEŻ: Aplikacje na Apple Vision Pro już widoczne w App Storze

W wywiadzie dla Lowpass z okazji pięciu miliardów pobrań VLC Kempf potwierdził, że VideoLAN (organizacja non-profit stojąca za aplikacją) pracuje nad wersją VLC dla Apple Vision Pro. „Mamy już wersję VLC działającą na Vision Pro” – powiedział.

Niestety, może minąć trochę czasu, zanim aplikacja będzie dostępna w sklepie App Store, ponieważ sam Kempf przyznaje, że ze względu na małą bazę użytkowników nie ma motywacji do aktywnego rozwijania aplikacji na urządzenia z systemem visionOS.

Co ciekawe, prezes VideoLAN potwierdził również, że jest otwarty na pracę nad aplikacją VLC dla zestawów słuchawkowych Quest Mety. Jednak plany zostały odłożone na półkę, ponieważ na platformie dostępnych jest już „wielu dobrych graczy”.

Dla niezaznajomionych VLC to darmowy odtwarzacz multimedialny typu open source dostępny na wiele platform, w tym iOS, macOS, a nawet tvOS. VLC obsługuje wiele najpopularniejszych kodeków audio i wideo i jest powszechnie używany do odtwarzania plików multimedialnych, których nie mogą odtwarzać odtwarzacze takie jak QuickTime firmy Apple.

VideoLAN pracuje nad wersją VLC 4.0, która będzie poważną aktualizacją, z całkowitym przepisaniem całej aplikacji. Linki do pobrania VLC znajdziesz na oficjalnej stronie aplikacji.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: VLC | 9To5Mac