Zagadka Google I/O 2024 jest już dostępna: czy potrafisz ją rozwiązać?

Coroczna tradycja jest kontynuowana, ale jesteśmy zakłopotani jak nigdy dotąd – rozwiązując łamigłówki poznasz datę wydarzenia Google I/O 2024.

Google I/O 24 Puzzle
Google I/O 24 Puzzle

➔ aktualizacja: Zagadka została rozwiązana i znamy datę tegorocznej konferencji Google I/O 2024 – rozpocznie się we wtorek 14 maja 2024 roku. Podczas konferencji zostanie zaprezentowana nowa wersja systemu Android, nowe funkcje AI orazszczegóły na temat Pixel 8a.

Co roku Google udostępnia zagadkę, której rozwiązanie ujawnia datę najważniejszego wydarzenia dla programistów Androidza — gdy społeczność rozwiąże zagadkę, zostanie ujawniona data tegorocznej konferencji Google I/O 2024. Podobnie jak spekulacje na temat kolejnego kryptonimu Androida lub ukrytego easter egga i maskotki, jest to zabawna tradycja, której nie możemy powstrzymać się od potraktowania jej zbyt poważnie.

Czy poprzednie łamigłówki mogą zawierać jakieś wskazówki dotyczące I/O 2024?

Póki co nie wygląda na to, aby ktoś rozwiązał to trudne zadanie, ale Google uruchomiło stronę z łamigłówką dotyczącą I/O 2024 i nalega, abyśmy „przekręcili, obrócili i teleportowali” się w drodze do odpowiedzi. Sama łamigłówka wygląda jak kolorowa wersja Monument Valley z grafiką liniową, z platformami, które można obracać, tasować lub przesuwać, aby przekierować kulę ziemską po torze przeszkód w stylu MC Eschera.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Bard zmienił się właśnie w Gemini

Google nigdy nie ułatwia tych rzeczy, ale to jest właśnie zabawne

W sumie jest 15 miniłamigłówek, które należy rozwiązać w sposób liniowy, co oznacza, że musisz rozwiązać pierwszą, zanim będziesz mógł odblokować drugą i tak dalej. Pierwsza zagadka jest dość łatwa, składa się z kilku kwadratów z zakrętami, które należy umieścić w odpowiednich miejscach, aby połączyć linie startu i mety.

Zrzut ekranu ze strony Google I/O 24 Puzzle
Zrzut ekranu ze strony Google I/O 24 Puzzle

Ale druga łamigłówka wprowadza nową mechanikę z okrągłymi elementami, które można kliknąć lub dotknąć, aby zmienić kierunek zakrętu – co wydaje się, że może to ułatwić, ale dzięki dodatkowemu zmarszczeniu wielokierunkowych krzywych możliwości umieszczenia rosną wykładniczo.

Łamigłówki Google I/O 2024  Puzzle (Tutorial)
Łamigłówki Google I/O 2024 Puzzle (Tutorial)

Przy trzeciej łamigłówce pojawia się nowy ślepy zaułek, który odbije piłkę z powrotem na poprzednią ścieżkę. Po dotarciu do siódmej łamigłówki nowych możliwości wciąż przybywa. Jest element w kształcie litery „T”, skrzyżowanie czterokierunkowe, jedno, które działa jak rozwidlenie dróg, drugie z zakrętem, a nawet elementy z gwiazdami, które musisz zebrać. W miarę dodawania tych elementów liczba pól dostępnych do umieszczenia ich na siatce wydaje się zmniejszać, ponieważ Google wprowadza w pewnym momencie strefy zamknięte, reprezentowane przez wyszarzone kwadraty.

Nadal monitorujemy Twittera i Reddita w poszukiwaniu pomocy, ale bądźmy szczerzy — raczej nie rozwiążę tego problemu, więc będę uważnie przyglądać się doniesieniom w sieci i aktualizować tę stronę, jeśli ktoś rozwiążę tę zagadkę do końca – a na pewno ktoś taki się znajdzie!

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Google | Android POlice