Spotify dodało teledyski do aplikacji w 11 krajach

Spotify oficjalnie rozszerza swoją ofertę poza dźwięk, wprowadzając teledyski – funkcja jest dostępna dla abonentów planów premium.

Spotify Music Videos

Streamer wdraża program w wersji beta, który zapewnia subskrybentom premium dostęp do teledysków na urządzeniach mobilnych, komputerach stacjonarnych i telewizorach z wybraną liczbą utworów takich artystów jak Ed Sheeran i Ice Spice. Spotify zaczyna od ograniczonego podzbioru pełnego katalogu, który obejmuje tysiące teledysków. YouTube (oczywiście) i Apple Music oferują już teledyski, więc ta nowa funkcja pomoże Spotify dorównać niektórym z jego największych konkurentów.

➔ ZOBACZ TEŻ: Spotify wkrótce przetestuje nowe zasady sklepu App Store

Aby obejrzeć teledysk, użytkownicy Spotify słuchacze mogą kliknąć „przełącz na wideo” bezpośrednio na ekranie odtwarzania. Teledysk zawsze rozpoczyna utwór od początku, ale użytkownicy mogą w dowolnym momencie kliknąć opcję przełączenia z powrotem na dźwięk. Nawet jeśli teledysk zostanie odtworzony, Spotify nadal ustawi w kolejce następny utwór jako tylko dźwięk.

Obecnie opcja beta jest dostępna tylko w 11 krajach, wybranych na podstawie „szeregu kryteriów, w tym wielkości rynku i dostępności obsługi treści lokalnych”. Stany Zjednoczone nie zakwalifikowały się do programu beta, ale z nową funkcję mogą wypróbować abonenci z takich krajów jak Brazylia, Kolumbia, Niemcy, Indonezja, Włochy, Kenia, Holandia, Polska, Filipiny, Szwecja i Wielka Brytania. Użytkownicy z tych krajów muszą także posiadać konto premium, aby móc oglądać teledyski.

Plotki, że Spotify może dodawać teledyski, pojawiły się już w lipcu zeszłego roku. Dzisiejsze ogłoszenie jest pierwszą w historii Spotify informacją o istnieniu teledysków na swojej platformie.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Spotify newsroom