Wydrukowana w 3D maszyna do pisania Tapico Typer z ekranem E Ink

Tapico Typer to nowoczesna maszyna do pisania z monochromatycznym ekranem E Ink, którą można wydrukować samemu na drukarce 3D.

Tapico Typer - maszyna do pisania wydrukowana w 3D z ekranem E Ink
Tapico Typer – maszyna do pisania wydrukowana w 3D z ekranem E Ink

Większość z nas, jeśli nie wszyscy, mogła marzyć o napisaniu jakiejś formy literatury, takiej jak książka, a nawet powieść. Może to być przygoda inspirowana najnowszym bestsellerem, który czytasz, arcywyciskający łzy dramat oparty na osobistych doświadczeniach, a nawet kwestia techniczna mająca na celu przekazanie wiedzy przyszłym pokoleniom.

Sprawdź też: Freewrite Alpha od stycznia u pierwszych użytkowników

Chociaż nadal nazywamy to „pisaniem”, faktem jest, że dzisiejsze książki pisze się na takiej czy innej maszynie, czy to komputerze, czy nawet starej maszynie do pisania, a każda z nich ma swoje mocne i słabe strony. Komputer zapewnia oczywiście dużą elastyczność i wygodę, ale wiąże się to również z rozpraszaniem uwagi. Tu i ówdzie pojawiały się urządzenia do pisania, które nie rozpraszały uwagi, aby zaspokoić potrzeby pisarzy, ale ten konkretny projekt Vicente’a Cruza pozwala stworzyć własne rozwiązanie, a jeśli to konieczne, nawet samodzielnie naprawić cyfrową maszynę do pisania.

Istnieje wiele konstrukcji maszyn do pisania, które nie rozpraszają uwagi, ale prawie wszystkie mają jedną ważną cechę wspólną: wszystkie wykorzystują wyświetlacz e-papierowy, taki jak E Ink. Ten zwykle monochromatyczny ekran jest nie tylko przyjazny dla oka, ale też nie sprzyja kolorowym obrazom i animacjom w internecie, które odwracają naszą uwagę od pisania. Technologia zaczyna jednak nadrabiać zaległości, ale zalety E Ink nadal sprawiają, że jest to idealny ekran do tego celu.

Tapico Typer to projekt, który wykorzystuje tę technologię, ale także posuwa się do skrajności, jeśli chodzi o zapewnienie środowiska wolnego od rozpraszania uwagi. Zasadniczo masz po prostu klawiaturę z nieco małym 4,2-calowym ekranem E Ink wyśrodkowanym na górze. Nie ma nawet baterii, przynajmniej w tej wersji projektu, więc będziesz musiał polegać na zewnętrznym źródle zasilania, takim jak power bank. Posiada jednak gniazdo kart SD, które jest jedynym sposobem na usunięcie plików z urządzenia, ponieważ nie ma ono połączenia sieciowego ani nawet wejścia na pendrive’y danych USB.

Jeśli brzmi to ekstremalnie, to dlatego, że tak naprawdę jest to zgodne z projektem. Co ciekawe, Tapico Typer jest inspirowany bardziej kalkulatorem niż starą mechaniczną maszyną do pisania. Jest to urządzenie jednofunkcyjne, które robi tylko jedną rzecz, ale robi to perfekcyjnie. Oznacza to również, że tylko ty masz pełny dostęp swoich treści, bez usług subskrypcyjnych i przechowywania w chmurze. I oczywiście na ekranie nie ma nic, co mogłoby odwrócić Twoją uwagę, chociaż telefon, który położysz obok niego, może nadal przeszkadzać w pisaniu.

Cyfrowa maszyna do pisania jest w większości wydrukowana na drukarce 3D i wykonywana samodzielnie, więc możliwe jest wykonanie własnej maszyny zgodnie z projektem oryginału. Wiele komponentów jest dostępnych od ręki i nie wymaga dużo lutowania, więc większość pracy sprowadza się do zaprojektowania obudowy.

Budowa i elementy maszyny do pisania Tapico Typer
Budowa i elementy maszyny do pisania Tapico Typer

Plan na przyszłość przewiduje uwzględnienie wewnętrznego źródła zasilania lub przynajmniej sposobu wykorzystania baterii AA, które wystarczą na wiele miesięcy dzięki niewielkiemu zużyciu energii przez wyświetlacze E Ink. Oznacza to również, że Tapico Typer można łatwo naprawić, dzięki czemu będzie Twoim partnerem do pisania przez bardzo długi czas.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Vicente CruzYanko Design