Freewrite Alpha od stycznia u pierwszych użytkowników

Astrohaus w styczniu 2024 roku zacznie wysyłać do klientów swoją najtańszą cyfrową maszynę do pisania Freewrite Alpha.

Freewrite ALPHA - cyforwa maszyna do pisania

Cyfrowa maszyna do pisania Freewrite Alpha za 1695 zł jest tańsza, dzięki temu, że nie posiada ekranu E Ink, ale na szczęście posiada mechaniczne klawisze klawiatury. Astrohaus będzie dostarczać swoją najtańszą cyfrową maszynę do pisania Freewright Alpha już w połowie stycznia 2024 roku. Można ją wciąż zamówić w przedsprzedaży w kolorze czarnym lub białym na stronie internetowej firmy.

Zobacz też: Maszyna do pisania LEGO inspirowana oryginalnym modelem

Freewrite Alpha to kolejny model z serii Freewrite i przenośnego Freewrite Traveler z 2020 roku. Podobnie jak poprzednie modele, tańsza maszyna do pisania z obsługą Wi-Fi jest wolna od elementów rozpraszających, takich jak przeglądarki internetowe i e-maile, dzięki czemu można skupić się na pisaniu.

Gadżet bezprzewodowo synchronizuje dokumenty z usługami takimi jak Google Drive i Dropbox, dzięki czemu można edytować i udostępniać swoje dokumenty także na innym urządzeniu.

Jednak Freewrite Alpha nie posiada wyświetlacza E Ink — zamiast tego ma odblaskowy monochromatyczny ekran LCD — obniżając w ten sposób koszty. Teraz ma tylko jeden ekran zamiast dwóch i – choć waży około połowę mniej niż oryginał – jest cięższy od Travellera.

Z drugiej jednak strony Astrohaus obiecuje, że Alpha powinna mieć znacznie dłuższą, 100-godzinną żywotność baterii, i nadal posiada złącze USB-C. Friwrite Alpha przywraca także mechaniczne klawisze, których brakowało Travellerowi, oferując niskoprofilowe klawisze Kailh Choc V2, które są cieńsze niż Kailh Box Brown znajdujące się w oryginalnym modelu.

Nowa cyfrowa maszyna do pisania umożliwia także przesuwanie kursora po dokumencie w taki sam sposób, jak robi to Traveler, a jest to funkcja, której brakuje oryginalnemu modelowi.

Freewrite ALPHA - opis elementów cyfrowej maszyny do pisania
Freewrite ALPHA – opis elementów cyfrowej maszyny do pisania

Wiadomość o dacie wysyłki Alphy pojawiła się po tym, jak Astrohaus zebrał 446.742 dolarów w ramach kampanii crowdfundingowej Indiegogo rozpoczętej w 2022 roku. Firma zaczęła realizować zamówienia na początku tego roku i udzieliła pierwszym sponsorom zniżki w wysokości 80 dolarów.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Astrohaus | The Verge