PKO BP wyłącza płatności HCE i zachęca do korzystania z BLIKA zbliżeniowego

Klienci PKO Banku Polskiego już wkrótce nie zapłacą zbliżeniowo telefonem z kartą podpiętą do IKO, ale zamiast tego mogą aktywować BLIKA zbliżeniowego.

BLIK zbliżeniowy IKO PKO BP

Jeśli używasz smartfona z systemem Android z funkcją NFC i płacisz zbliżeniowo telefonem z kartą podpiętą do IKO w PKO BP, to wkrótce będziesz musiał się przełączyć na inną, ale równie wygodną, metodę płatności telefonem. Od 20 marca 2024 roku PKO BP będzie stopniowo wyłączać płatności zbliżeniowe telefonem z kartą do konta lub kartą kredytową, podpiętą do IKO. W zamian bank zachęca do korzystania z BLIKA zbliżeniowego w IKO, który jest połączony z kontem użytkownika i działa podobnie jak karta do konta:

  • zbliżeniowo BLIKIEM zapłacisz we wszystkich terminalach w Polsce. W innych krajach zrobisz to w terminalach zbliżeniowych oznaczonych logo Mastercard,
  • płatności w walucie obcej są przeliczane na złotówki bez żadnej opłaty za przewalutowanie, po kursie Mastercard z dnia płatności,
  • płatności zbliżeniowe BLIKIEM są bezpłatne. Wliczamy je do warunków, które zwalniają z opłaty za kartę do konta lub za konto.

➔ ZOBACZ TEŻ: IKO podpowiada strefę parkowania

Jak właczyć BLIKA zbliżeniowego w IKO?

  1. Przejdź do: Płatności Płatności zbliżeniowe → w menu kontekstowym (3 kropki) wybierz Ustawienia płatności → Źródło płatności.
  2. Wybierz Płatności zbliżeniowe BLIKIEM i wskaż konto, z którego chcesz płacić BLIKIEM zbliżeniowo. Wybierz sposób potwierdzania transakcji.
  3. Potwierdź zmianę i płać jak dotychczas, zbliżając telefon do terminala.

Jeśli nadal chcesz płacić telefonem to kartę możesz również dodać do Google Pay w aplikacji Portfel Google.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: PKO BP