Serial „Szōgun” z 9 mln odtworzeń na całym świecie!

„Szōgun” bije rekordy oglądalności, osiągając wynik 9 milionów odtworzeń na całym świecie w serwisach streamingowych Hulu i Disney+

Kadr z serialu „Szōgun” Disney+ (2024)
Kadr z serialu „Szōgun” Disney+ (2024)

Liczący 10 odcinków serial Szogun (tyt. oryg. Shōgun), czyli epicka saga o wojnie, namiętnościach i władzy w feudalnej Japonii, oparta na bestsellerowej powieści Jamesa Clavella, uzyskała imponujący wynik 9 milionów odtworzeń1 na całym świecie w ciągu 6 dni po premierze w serwisach streamingowych Hulu i w Disney+. Tym samym, Szogun uplasował się na 1. miejscu na świecie wśród wszystkich premier fabularnych seriali ogólnorozrywkowych.

➔ ZOBACZ TEŻ: Obejrzyj krótkometrażowy film „Midnight” nakręcony iPhone’em 15 Pro

Pierwsze trzy odcinki Szoguna są już dostępne, a nowe będą pojawiać się w każdy wtorek aż do 23 kwietnia 2024 roku. Następny odcinek – Osiem pierścieni muru będzie miał premierę we wtorek 12 marca 2024 roku w serwisie Disney+.

Szogun został stworzony przez Rachel Kondo i Justina Marksa, a Marks był również showrunnerem i producentem wykonawczym obok Michaeli Clavell, Edwarda L. McDonnella, Michaela De Luca i Kondo. Oprócz Cosmo Jarvisa w roli Johna Blackthorne’a, w serialu występuje uznana japońska obsada – niespotykana dotąd w amerykańskich produkcjach.

W jej skład wchodzą: producent Hiroyuki Sanada jako Lord Yoshii Toranaga, Anna Sawai jako Toda Mariko, Tadanobu Asano jako Kashigi Yabushige, Hiroto Kanai jako Kashigi Omi, Takehiro Hira jako Ishido Kazunari, Moeka Hoshi jako Usami Fuji, Tokuma Nishioka jako Toda Hiromatsu, Shinnosuke Abe jako Buntaro, Yuki Kura jako Yoshii Nagakado, Yuka Kouri jako Kiku i Fumi Nikaido jako Ochiba no Kata.

Serial składa się z dziesięciu 60-minutowych odcinków. Dwa pierwsze można oglądać na platformie Disney+ od 27 lutego 2024 roku, a kolejne będą dostępne regularnie co tydzień.

  1. Odtworzenie jest definiowane jako łączny czas wszystkich odtworzeń podzielony przez długość odcinka. ↩︎

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Disney+